Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vláda i nadále pomáhá státům zasaženým migrační vlnou

Priority i první peněžní dary v rámci realizace Koncepce Ministerstva vnitra pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky pro rok 2016 dnes, 18. dubna 2016, schválila vláda. 

Vláda také souhlasila s poskytnutím peněžních darů do zahraničí v letošním roce ve výši 15,7 mil. Kč z rozpočtu Ministerstva vnitra na realizaci tohoto programu:

  • Z toho 10 mil. Kč půjde na rozvoje zemí tzv. Afrického rohu,
  • 3,2 mil. Kč na podporu vnitřně vysídlených osob na Ukrajině,
  • 2,5 mil. Kč na podporu přijímacích a tranzitních center na západobalkánské migrační trase.

Hlavními prioritami pro rok 2016 zůstává region Blízkého východu a Turecko, dále pak region západního Balkánu, severní Afriky a Afrického rohu a Ukrajina. Už dříve vláda schválila pro letošní rok peněžní dary celkem za 30 mil. Kč na ochranu hranic Makedonie, Turecka či Řecka. Dalších cca 100 mil. Kč předpokládá Ministerstvo vnitra letos rozdělit ze svého Programu na pomoc uprchlíkům např. do Jordánska či Kurdistánu.

Peněžní dary budou uděleny v rámci Programu Ministerstva vnitra na asistenci uprchlíkům v regionech původu a prevenci velkých migračních pohybů, který je hlavním implementačním nástrojem Koncepce. Vláda již 20. listopadu 2015 schválila tuto Koncepci s celkovým čerpáním financí pro rok 2016 ve výši 150 mil. Kč.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

 

vytisknout  e-mailem