Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstva vnitra zaslalo stanovisko SRN k novým žádostem o převzetí 20 iráckých křesťanů

Ministerstvo vnitra včera, tj. 14. dubna, obdrželo nové žádosti o zpětné převzetí 20 iráckých křesťanských migrantů a obratem zaslalo německým kolegům své stanovisko. Česká republika v odpovědi akceptuje převzetí 20 přesídlených iráckých státních příslušníků, kteří se na území ĆR vzdali azylu a odcestovali do Německa, kde následně podali žádost o azyl. Původní německá žádost obsahovala zásadní formální nedostatky spočívající v použití nevhodného legislativního nástroje. 

„Česká republika od začátku migrační krize trvá na dodržování mezinárodní legislativy. Potvrzuje se, že tento postoj je správný,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Jako nelegální migranti budou tito občané po převzetí standardně umístění do detenčního zařízení. Následně je budeme chtít vrátit do bezpečné části Iráku, kam se nelegální migranti standardně vrací. Samozřejmě mají právo znovu požádat o azyl, v takovém případě bude jejich žádost řádně posouzena.

Další postup, až do případného předání těchto osob, je na straně Spolkové republiky Německo. O dalším vývoji budeme veřejnost i nadále informovat.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

 

vytisknout  e-mailem