Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření Ministerstva vnitra k informacím médií o návratu 25 iráckých křesťanů z Německa do ČR

Vzhledem k informacím médií, že Německo dle spolkového ministerstva vnitra vrací 25 iráckých křesťanských migrantů žádajících v zemi o azyl zpět do ČR, zveřejňujeme následující vyjádření: 

Ministerstvo vnitra v tuto chvíli nemá od německé strany žádné oficiální stanovisko k možnému postupu Německa ohledně skupiny iráckých křesťanských migrantů, kteří po zrušení statusu azylanta v ČR požádali o azyl v Německu. ČR tak zatím neví, zda a z jakého důvodu Německo migranty do ČR vrátí, či zda se rozhodne pro jiné řešení. Pakliže od Německa případnou žádost o převzetí migrantů zpět dostaneme, budeme o dalším postupu veřejnost informovat. Do té doby však spekulace médií nebudeme komentovat.

Pokud se nicméně Německo rozhodne neudělit iráckým křesťanům azyl a na základě Dublinu je vrátí do ČR z důvodu, že už jednou požádali o azyl v členském státě EU, půjde o logický krok v souladu s mezinárodními pravidly.

V médiích také včera zazněla informace, že německé ministerstvo vnitra několik dní nevědělo, že zadržená skupina už před vstupem do Německa požádala o azyl v ČR a získaného azylu se poté vzdala. Ke spekulacím, zda nešlo o komunikační nedorozumění mezi ČR a Německem, uvádíme, že Policie ČR německým kolegům tuto informaci předala bezprostředně po zadržení skupiny v Německu.Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem