Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra navštíví české policisty v Makedonii

Ministr vnitra Milan Chovanec navštíví ve dnech 25.–26. února 2016 Makedonii. Začátkem února tam odjelo 27 českých policistů, kteří budou v okolí města Gavgelije působit do 19. března ve společných hlídkách s místními policisty. Milan Chovanec se společně s makedonským ministrem vnitra Oliverem Spasovskim v přijímacím středisku Vinojug-Gevgelija setká s českými policisty a osobně se seznámí s jejich tamějším působením a aktuální napjatou situací na řecko-makedonské hranici.  

„Naši policisté v Makedonii jsou dalším důkazem toho, že je Česká republika připravena pomáhat tam, kde je to potřeba. Tedy státům, které jsou na hlavní migrační trase a jejichž kapacity jsou pod značným tlakem. Je potřeba, aby činnosti na hranicích probíhaly rychle a korektně,“ uvedl před návštěvou ministr vnitra Milan Chovanec.

Čeští policisté ve společných hlídkách s makedonskými policisty dohlížejí na veřejný pořádek v dočasném tranzitním táboře Gevgelija, střeží tzv. zelenou hranici a provádějí kontrolní činnost v hraničním pásmu. Vyslání policistů umožnila Dohoda mezi vládou ČR a Republikou Makedonie o spolupráci v boji proti trestné činnosti.

Mimo jiné pracujeme na vytvoření tzv. databáze aktivních policistů, kteří mají mezinárodní zkušenosti, jazykové znalosti a v případě potřeby budou neprodleně vysíláni na jednotlivé mise. „Půjde o databázi stávajících policistů napříč policejním sborem. Chceme mít jasně definovaný počet lidí, které můžeme uvolnit. Chceme mít jasné parametry, jak je uvolňovat a kdo je nahradí,“ dodal Milan Chovanec.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem