Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Czech POINT zažívá rekordní zájem o své služby

Historie se opakuje, nový rekord v počtu výpisů, pro které si lidé došli na Czech POINT, padl opět v lednu. V lednu 2016 vydali zaměstnanci Českého Podacího Ověřovacího Informačního Národního portálu přes 206 tisíc výpisů. Rekord padl přesně po dvou letech. 

Systém Czech POINT, který od spuštění slouží bezchybně a je na něj spolehnutí, prokázal svoji nezanedbatelnou roli v ekosystému eGovernmentových služeb. Velkou zásluhu na dosažení rekordu mají jako obvykle výpisy z rejstříku trestů (72 121) a katastru nemovitostí (41 272), významně přispívá i autorizovaná konverze dokumentů na žádost (39 849). Do množství výpisů výrazně promluvily také žádosti o zřízení datové schránky.

„Kontaktní místo Czech POINT běžně přijímá dva až tři tisíce žádostí o zřízení datových schránek měsíčně, letos v lednu však přišlo 13 765 žádostí. Ministerstvo vnitra jako správce systému zájem a rostoucí oblibu datových schránek u občanů i podnikatelů vítá a připravuje pro uživatele schránek v letošním roce řadu novinek, např. možnost nechat si do datové schránky zaslat přes CzechPOINT@home výpis z rejstříku trestů,“ uvedl náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Jaroslav Strouhal.

Miliony žádostí

Od března roku 2007, kdy byl projekt pilotně spuštěn, už si lidé přišli pro (či nechali zaslat) více než 14 milionů 430 tisíc výpisů a dalších dokumentů. K tomu jim v současnosti slouží 7 166 kontaktních míst v Česku i v zahraničí, konkrétně na obecních úřadech, českých poštách, u notářů nebo na zahraničních zastupitelství.

Czech POINT je univerzální kontaktní místo veřejné správy poskytující občanům zejména ověřené výpisy z centrálních registrů, jako jsou rejstřík trestů, veřejný rejstřík nebo registr živnostenského podnikání atd. a řadu dalších služeb, např. podání žádosti o zřízení datové schránky nebo autorizovanou konverzi dokumentů. Pro výpisy, pro které si před vznikem kontaktních míst museli lidé chodit na příslušné úřady zvlášť, tak dnes pomou zajít na jednu jedinou pobočku. Vybrané výpisy si také mohou prostřednictvím CzechPOINT@home nechat zaslat domů nebo do datové schránky.

Kompletní statistiky naleznete na: http://www.czechpoint.cz/web/?q=node/488

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem