Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba se stal osobností roku v oblasti státní správy

Časopis Review pro obranný a bezpečností průmysl udělil prestižní cenu Osobnost roku 2015 v oblasti státní správy generálnímu řediteli Hasičského záchranného sboru ČR brigádnímu generálovi Ing. Drahoslavu Rybovi. 

 

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR brig. gen. Ing. Drahoslav Ryba převzal dne 12. ledna 2016 ocenění Osobnost roku 2015 v oblasti státní správy časopisu Review pro obranný a bezpečností průmysl u příležitosti tradičního Výročního setkání reprezentativní redakční rady a přátel časopisu.

Generální ředitel Ryba si odnesl toto ocenění mimo jiné za dlouhodobé nadstandardní pracovní nasazení ve prospěch Hasičského záchranného sboru ČR, za úspěšnou snahu o zajištění diverzifikovaných finančních zdrojů a za rozšíření materiálně-technické základny sboru.

V krátkém projevu k tomu generální ředitel Ryba řekl: „Předně chci podtrhnout důležitost rozvoje materiálního zabezpečení všech složek integrovaného záchranného systému.“

Hasičský záchranný sbor ČR již dávno neřeší jen požáry, přírodní, dopravní či průmyslové havárie. Nedílnou součástí jeho úkolů je i poskytování humanitární pomoci do zahraničí.  „Lze konstatovat, že připravenost na všechny typy mimořádných událostí se neustále zlepšuje. Nejen hasiči, ale i ostatní složky integrovaného záchranného systému ČR, státní správy, samosprávy a nevládních organizací se naučili zvládat tyto události s mnohem lepší efektivitou. Jen naše úzká spolupráce může přispívat ke snižování následků mimořádných událostí,“ doplnil generál Ryba.

Široká škála úkolů, které v současnosti Hasičský záchranný sbor ČR plní, vyžaduje neustálou inovaci a zlepšování jeho technického vybavení. K dosažení tohoto cíle významnou měrou přispěly i projekty spolufinancované Evropskou unií v rámci Integrovaného operačního programu. Mezi nejdůležitější patřil projekt „Připravenost HZS ČR k řešení povodní“ a projekt „Národní informační systém integrovaného záchranného systému“.

Ocenění předali zástupci redakční rady, vydavatelství a šéfredaktorka časopisu Šárka Cook. Časopis Review reprezentuje obranný a bezpečnostní průmysl zejména v České republice a jeho hlavní úlohou je přispívat k lepší komunikaci mezi státní správou a průmyslem v dané sféře. V redakční radě časopisu jsou zástupci ministerstev, Armády ČR, Policie ČR, NBÚ, obranného průmyslu a další institucí.

 

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí


MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 

Foto zdroj: redakce časopisu Review, MS Line, s. r. o.

 

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

Drahoslav Ryba - Osobnost roku 2015 v ob... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem