Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra se ohrazuje: Česká republika by měla přesídlit celkem 2 691 osob

Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje proti lživým informacím šířeným prostřednictvím e-mailů, ve kterých se uvádí, že „naše země má v nejbližší době přijmout 29 000 uprchlíků“.  

V červenci 2015 se Česká republika dobrovolně zapojila do realizace evropského relokačního programu, a to závazkem relokovat 1 100 osob z Itálie a Řecka. Následně Rada pro justici a vnitro dne 22. září 2015 kvalifikovanou většinou schválila druhé „relokační“ rozhodnutí, které přisoudilo ČR povinnost relokovat dalších 1 591 osob z Itálie a Řecka. ČR tehdy hlasovala proti návrhu tohoto rozhodnutí. Celkem by tedy ČR měla přesídlit na 2 691 osob.

V návaznosti na dobrovolný závazek České republiky a v rámci Evropského přesídlovacího schématu byl vládou schválen přesídlovací program 400 uprchlíků z třetích zemí, a to v rozmezí od července 2015 do června 2017.

Evropská komise bude alokovat do Azylového, migračního a integračního fondu, který Ministerstvo vnitra spravuje, za každou relokovanou osobu 6000 eur a za každou přesídlenou osobu 10 000 eur. Česká republika se rozhodla využít tyto prostředky na financování Státního integračního programu, který vláda schválila dne 20. listopadu roku 2015.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem