Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra zmodernizovalo radiokomunikace hasičů, záchranek a policie

Od července 2014 do listopadu 2015 Ministerstvo vnitra zmodernizovalo digitální radiokomunikační síť PEGAS, která je hromadnou radiokomunikační sítí integrovaného záchranného systému – hasičů, zdravotních záchranářů, policie a dalších záchranných a bezpečnostních sborů.  

Úspěšně dokončený projekt zajišťuje provozuschopnost a udržitelnost radiokomunikační sítě Pegas nejméně do roku 2020. Hlavním přínosem projektu je, že policie a záchranáři dostanou dostatečný počet skupinových komunikací, přes které je při zásazích v terénu řídí jejich operační střediska. Projekt přinesl také bezpečné a spolehlivé propojení sítě PEGAS s operačními středisky hasičů a záchranek a technologii pro automatickou lokalizaci poloh hlídek všech uživatelů sítě.

Modernizace sítě PEGAS proběhla díky příspěvku Integrovaného operačního programu ve výši 289 milionů korun. Projekt se jmenoval Rozvoj radiokomunikační sítě integrovaného záchranného systému PEGAS a jeho celkové náklady byly 354 milionů korun.

Síť PEGAS je vzdálenou obdobou komerčních sítí mobilních operátorů, avšak se speciálními funkcemi a vysokou mírou zabezpečení a spolehlivosti, které nemůže veřejná komerční technologie poskytnout. Hlavním určením sítě PEGAS jsou skupinové komunikace pro operační řízení záchranných a bezpečnostních složek a přenos dat.

vytisknout  e-mailem