Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko vyšle 20 policistů do Slovinska. Budou pomáhat s ochranou vnější schengenské hranice

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes, v pondělí 2. listopadu 2015, informoval vládu o vyslání 20 policistů do Slovinska, kde budou na žádost slovinské strany pomáhat dodržovat pořádek v příhraničních oblastech a chránit vnější schengenské hranice.  

Policisté by ve Slovinsku měli začít sloužit od 9. listopadu. Účelem společných hlídek bude pomoc Slovinsku při zvládání aktuální migrační situace. „Slovinsko se potýká se zvýšeným přílivem nelegálních migrantů. Žádosti o vyslání 20 policistů jsme se proto rozhodli vyhovět stejně rychle jako v případě Maďarska, kam odjeli policisté pomáhat minulý týden. Zásadní pro nás je o solidaritě nejen mluvit, ale hlavně jednat,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že policisté by měli ve Slovinsku, stejně jako v  Maďarsku, působit ve společných hlídkách do poloviny prosince tohoto roku.
 
Slovinsko je nejmenším ze států, které leží na tzv. balkánské migrační trase do Evropské unie, a jeho hranice s Chorvatskem je vnější schengenskou hranicí EU. V poslední době čelí podstatně zvýšenému migračnímu tlaku, mezi 16. a 24. říjnem překročilo hranici do Slovinska přes 56 tisíc migrantů, tj. průměrně více než 6 tisíc migrantů denně.
 
Slovinsko požádalo Českou republiku o pomoc formou účasti na společné policejní operaci na slovinském území s cílem lépe se vyrovnat se zvýšeným přílivem migrantů. O stejnou formu pomoci byly požádány i další státy Visegrádské čtyřky.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem