Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika dodržuje návratovou politiku. Vrací maximální možné množství nelegálních migrantů

Evropská komise zaslala členským státům dopis týkající se navracení státních příslušníků třetích zemí, kteří pobývají nelegálně v Evropské unii. V dopise žádá jednotlivé členské státy, aby se vyjádřily ke své návratové politice. Česká republika tak učiní v nejbližších dnech. 

Evropská komise požádala Českou republiku o vysvětlení, proč vrací zpět pouze 13 % cizinců pobývajících nelegálně na jejím území. Uvedené statistiky, které komise v dopise uvádí, nicméně nereflektují reálný stav v realizaci návratů z České republiky. Jedná se o čísla za rok 2014, a to pouze o tzv. asistované návraty realizované zejména v doprovodu policie. Česká republika vydala rozhodnutí o návratu mnohem více osobám, které následně dobrovolně opouštějí Českou republiku. Je to právě evropská směrnice o návratech, která nám nařizuje tento postup.
 
Mnoho cizinců dostane rozhodnutí o povinnosti opustit území České republiky a následně v řádné lhůtě dobrovolně odcestuje. Tyto případy nelze evidovat, osoby mohou odcestovat přes jakoukoliv vnější schengenskou hranici. Tzn., že uvedené statistiky zahrnují pouze návraty s asistencí.
 
Mimo jiné vítáme doporučení Evropské komise, abychom v případech migrantů, kteří na naše území nelegálně vstoupí a u nichž hrozí riziko sekundární migrace, využívali tzv. detencí, a realizovali tak návrat nucený.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem