Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra nakoupí nové ekologické automobily

Ministerstvo vnitra nakoupí v následujících třech letech 370 nových vozidel spalujících nejen klasický benzin, ale i stlačený zemní plyn (CNG). Vozy Škoda Octavia 1.4 TSI G-TEC budou v následujících třech letech dodány Policii ČR, Hasičskému záchrannému sboru ČR a servisní organizaci Zařízení služeb pro MV. Nadlimitní veřejná zakázka byla vyhlášena ve Věstníku veřejných zakázek v březnu letošního roku. Za osobní automobily resort utratí bezmála 119 milionů korun bez DPH.  

Automobily dodá samotná automobilka ŠKODA AUTO. „Rámcovou smlouvu na dodávku vozidel jsme uzavřeli v polovině června letošního roku,“ informoval Stanislav Loskot, ředitel odboru veřejných zakázek a centrálních nákupů s tím, že předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla vyčíslena na zhruba 174 milionů korun bez DPH. „O uplatnění ušetřených prostředků bude rozhodovat vedení ministerstva,“ dodal Loskot.
 
Pohon na alternativní palivo CNG se stává jedním s hlavních ekonomických pohonů prosazovaných v celé Evropě. S porovnáním s dieselovými motory, se kterými jezdí přibližně za 1,60 Kč/km, je to v případě s pohonem na CNG pouze cca za 0,90 Kč/km. Současným trendem, který prosazuje Evropská unie, je zpřísnění emisních norem CO2. I v tomto případě škodovky plní ty nejpřísnější parametry – kombinovaná CO2 emise činí 124 g/km, v případě plynu pak 94 g/km. Automobil plní exhalační normu Euro 6.
 
Počty
Policie ČR: 300 vozidel
Hasičský záchranný sbor: 20 vozidel 
Zařízení služeb pro MV: 50 vozidel
 
Technická specifikace Škoda Octavia Style
Motor:
čtyřválcový 1.4 TSI (výkon 81 kW; max. toč. moment 200 Nm)
 
Převodovka:
šestistupňová, manuální
 
Provozní vlastnosti:
Max. rychlost: 195 km/h
Zrychlení 0–100 km/h: 10,9 s
Spotřeba – město (benzin): 6,9 l/100 km
Spotřeba – mimo město (benzin): 4,4 l/100 km
Spotřeba – kombinovaná (benzin): 5,3 l/100 km
Spotřeba – město (plyn): 6,8 m3/100 km
Spotřeba – mimo město (plyn): 4,4 m3/100 km
Spotřeba – kombinovaná (plyn): 5,3 m3/100 km
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem