Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec navštívil Jihočeský kraj

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes, ve středu 27. května 2015, pracovně zavítal do Jihočeského kraje. Jednal se zástupci krajů i měst, navštívil zásahovou jednotku policie Jihočeského kraje, hasiče i zaměstnance České pošty. 

Milan Chovanec ocenil, že bezpečnostní situace v Jihočeském kraji je dlouhodobě stabilizovaná. Trestná činnost i škody způsobené trestnou činností klesají, zatímco trestné činy se daří objasňovat více než v předcházejícím roce. Ministr vnitra také zopakoval, že bude stále prosazovat, aby pro zajištění bezpečnosti obyvatel posílilo do roku 2020 policii dalších 4000 strážců zákona. „Chceme policisty co nejvíce vracet do ulic, aby mohli v terénu řešit problematiku vyloučených lokalit s vyšší kriminalitou. Takovéto lokality jsou i v Jihočeském kraji. Na základě úkolu od pana premiéra předjednávám možnost navýšení počtu policistů s ministry Andrejem Babišem a Pavlem Bělobrádkem. Shodli jsme se na tom, že jde o legitimní požadavek k diskusi, teď zjišťujeme, kde v rozpočtu na nové policisty, ale také hasiče najít prostředky. Bezpečnost občanů je jedna z našich priorit,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.
 
V Českém Krumlově se Milan Chovanec zúčastnil ukázky výcviku i zákroku zásahové jednotky policie Jihočeského kraje. Na krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru diskutoval s profesionálními i dobrovolnými hasiči, mj. také o připravovaném cvičení Zóna 2015, které bude simulovat řešení mimořádné události v Jaderné elektrárně Temelín.
 
Bezpečnostní situace v Jihočeském kraji:
  • Počet trestných činů v roce 2014 – 14 683, tj. o 337 méně než v roce 2013
  • V roce 2014 policie objasnila o 297 trestných činů více než v roce 2013
  • Škody způsobené trestnou činností v r. 2014 – 833 453 000 Kč, tj. o 410 868 000 Kč méně než v roce 2013
Pošta Partner v jižních Čechách
S vedením České pošty i s jejími zaměstnanci Milan Chovanec debatoval o dalším směřování podniku i o schválení novely zákona o poštovních službách. Vláda Bohuslava Sobotky tento týden souhlasila s návrhem, díky kterému Česká pošta nebude muset plošně rušit pobočky ani hromadně propouštět zaměstnance. „Od zástupců obcí jsem získal informace, že jim jde hlavně o to, aby pošta u nich v obci zůstala. Už jim tak nezáleží na tom, zda půjde o kmenovou pobočku nebo o tzv. Poštu Partner. Jižní Čechy jsou krajem s velkou rozlohou a menším zalidněním. Chceme proto, aby i ve zdejších v menších obcích zůstaly pro lidi služby, které pošta nabízí,“ doplnil Milan Chovanec.
 
Ministr vnitra také uvedl, že pošta po celé republice musí aktivně hledat další možnosti svého vývoje. Za správnou cestu rozvoje považuje Milan Chovanec převod poboček na franšízy, tzv. Pošty Partner, tedy plnohodnotné pobočky, které místo pošty provozují např. obce či soukromníci. Zatímco dnes není v jižních Čechách ani jedna pobočka Pošty Partner, do konce roku by jich mělo být 13 a jejich počet bude dále růst.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem