Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Evropská komise chválí proces implementace služebního zákona

Dnes, 16. dubna 2015, proběhlo další kolo jednání v souvislosti s implementací zákona o státní službě se zástupci Evropské komise.  

Jednání se zúčastnil náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, první náměstek ministryně práce a sociálních věcí Petr Šimerka, náměstkyně státního tajemníka pro EU Lucie Šestáková, zástupci MMR, MF, MPSV a Úřadu vlády, kteří dnes znovu odpovídali na dotazy zástupců Evropské komise pod vedením Zoltana Kazatsaye, náměstka generálního ředitele Generálního ředitelství Evropské komise pro zaměstnanost, sociální věci a začleňování. Dotazy evropských partnerů se týkaly implementace zákona o státní službě především v oblasti hodnocení zaměstnanců ve služebním poměru, úřednické zkoušky a postavení agentury CzechInvest ve vztahu k služebnímu zákonu.
 
Náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký na úvod přivítal evropskou delegaci a zhodnotil průběh implementace služebního zákona. „Velmi děkuji vám, představitelům Evropské komise, za celou řadu cenných podnětů, které jste nám sdělili na předchozím jednání. Tyto připomínky jsme se maximálně snažili zohlednit ve stávajícím procesu implementace, zejména při přípravě prováděcích předpisů k služebnímu zákonu,“ uvedl náměstek Postránecký.
 
Zástupci Evropské komise konstatovali velmi výrazný pokrok ve vyjednávání z hlediska implementace služebního zákona. Na programu jednání byla především diskutována čtyři hlavní témata, a to otázka odměňování, úřednická zkouška zaměstnanců, kteří mají praxi na úřadě kratší než čtyři roky, postavení agentury CzechInvest a rozsah působnosti zákona o státní službě. Evropská komise tento pokrok ocenila a poděkovala za všechny dosud předložené dokumenty. Nicméně Komise kladla doplňující dotazy, na které česká strana v průběhu jednání odpovídala. Dotazy se týkaly především konkrétních bodů nařízení vlády k vazbě služebního hodnocení na odměňování státních zaměstnanců a seznamu institucí, které spadají pod zákon o státní službě.  
 
Zástupci Evropské komise se dnes mimo jiné dotazovali i na principy státní služby a fungování orgánů státní správy a chtěli také vědět, jak budou státní úředníci odměňováni a co bude obnášet úřednická zkouška.
 
„Jednání bylo velmi konstruktivní. Se současným postupem implementace zákona o státní službě vyjádřila Evropská komise celkovou spokojenost. Doplňující rady a připomínky vnímáme jako inspiraci pro další uvádění služebního zákona do praxe,“ uzavřel Postránecký.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem