Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se s majiteli fotbalových klubů dohodl na dalším postupu proti fotbalovému násilí

Dnes, v pátek 6. března 2015, se na Ministerstvu vnitra uskutečnila schůzka mezi zástupci resortu vnitra v čele s ministrem Milanem Chovancem a zástupci Fotbalové asociace ČR. Jednání se účastnili také zástupci Policejního prezidia a majitelé fotbalových klubů. 

Majitelé fotbalových klubů Milana Chovance informovali o svých investicích do zabezpečení fotbalových stadionů. Kluby ministra seznámily i s dalšími kroky, které na základě 3/4ročního jednání realizovaly. Ministr vnitra fotbalovou asociaci a kluby požádal, aby jejich zástupci přijatá opatření zapracovali do informační zprávy, se kterou ho seznámí na příštím jednání.
 
„Po vzájemné diskusi jsme došli k závěru, že pro zajištění bezpečnosti na fotbalových stadionech je nutné přijmout některé legislativní změny. Je potřeba například upravit trestní řád tak, aby pachatelům násilí souvisejícího s fotbalem hrozil větší postih,“ uvedl po jednání ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že ve spojitosti s postihem fotbalového násilí připadají v úvahu také změny v zákoně o podpoře sportu.Obě strany se dohodly na vzniku pracovní skupiny, která mj. posoudí, zda bude vhodnější změny zapracovat do současného zákona, nebo zda dostane přednost vznik zcela nového zákona o sportovních soutěžích, jaký už mají např. na Slovensku. 
 
Obě strany se znovu sejdou cca do měsíce a budou se informovat o provedených změnách.
 
Jednání s ministrem vnitra Milanem Chovancem, prvním náměstkem policejního prezidenta plk. Martinem Vondráškem a předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou se za fotbalové kluby účastnili:
  • Daniel Křetínský, AC Sparta Praha
  • Dariusz Jakubowicz, Bohemians Praha 1905
  • Adam Řebíček, SK Slavia Praha
  • Petr Šafarčík, FC Baník Ostrava
  • Tomáš Paclík, FC Viktoria Plzeň 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem