Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První krajané z Ukrajiny přijeli do České republiky

Do České republiky přicestovali z Ukrajiny první krajané. Linka z Kyjeva přijela na autobusové nádraží v Praze Florenci v úterý 3. března 2015 po osmnácté hodině. Šestačtyřicet etnických Čechů poté odvezl autobus Ministerstva vnitra do hotelu v Červené nad Vltavou.  

Krajany z východoukrajinského Čechohradu, který leží asi 200 km od míst nedávných bojů mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty, na Florenci přivítal ředitel resortního odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman.
 
Z Ukrajiny přicestovali starší i mladí lidé a malé děti. Ministerstvo vnitra jim přichystalo v jižních Čechách ubytování a do začátku každé dospělé osobě přidělí 50 tisíc korun. „V hotelu mají garantovaný pobyt na šest měsíců v plném komfortu, to znamená ubytování, stravu a doprovodné programy jako integrační jazykové kurzy. Základní asistenci bude poskytovat Česká katolická charita, se kterou máme smlouvu," vysvětlil Haišman s tím, že charita pro ně chystá i další aktivity. Ty, mimo jiné, pomohou nové občany republiky integrovat do společnosti.
 
České úřady udělily povolení k trvalému pobytu téměř 140 krajanům na Ukrajině. Žadatelů o přesun bylo zhruba o 70 více. Další skupina asi čtyřiceti krajanů by měla přiletět 15. března 2015 vládním speciálem, letoun by měl na ranvej kbelského vojenského letiště dosednout v odpoledních hodinách. Ostatní držitelé povolení k trvalému pobytu by měli do země přijíždět po vlastní ose.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem