Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra si vyslechl připomínky k zásahu policie od zástupců občanské iniciativy Klinika

Ministr vnitra Milan Chovanec se dnes, 19. prosince 2014, sešel se zástupci občanské iniciativy Klinika a vyslechl si jejich připomínky k víkendovému zásahu. Dohodli se na tom, že vytvoří společný pracovní tým k posouzení právního prostředí České republiky v oblasti squattingu. 

 

Současná policie není policií před rokem 1989, ale policií demokratického státu. Se zástupci občanské iniciativy jsme hovořili především o sobotním zásahu, u kterého policie prošetří postup,“ řekl po jednání Milan Chovanec a dodal: „Také jsme hovořili o tom, zda vyklízení takových objektů mají probíhat na základě masivního nasazení policie, nebo mu má předcházet správní řízení. Současný právní řád říká, že pokud majitel objektu požádá policii o součinnost, musí ji policie poskytnout."
 
V rámci setkání, kterého se také účastnili vedoucí antikonfliktního týmu a velitel zásahu, zazněly i připomínky od zástupce občanské iniciativy, jenž byl v sobotu jako jediný zadržen policií. I toto zadržení bude předmětem šetření policie, které by mělo být ukončeno v lednu.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem