Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference „Víceúrovňová správa - zdroj přiměřeného a efektivního vládnutí“

Dne 8. prosince 2014 uspořádal odbor eGovernmentu Ministerstva vnitra pod záštitou ministra vnitra České Republiky mezinárodní konferenci „Víceúrovňová správa - zdroj přiměřeného a efektivního vládnutí“. 

Účelem konference bylo představit nové možnosti vývoje reformy veřejné správy a platforem, které usnadní spolupráci jednotlivých stupňů veřejné a státní správy, občanů a občanských iniciativ. V rámci prezentací měli účastníci možnost porovnat různé přístupy, jejichž konečným cílem je efektivní poskytování služeb veřejné správy občanům, podnikatelům a firmám. Konference se zúčastnilo přes 60 odborníků zastupujících státní a veřejnou správu, místní samosprávu a profesní orgány se společným zájmem aktivněji se na reformě veřejné správy podílet.

V rámci zahraničních prezentací se účastníci konference seznámili s tím, jak se realizuje víceúrovňové vládnutí ve Vídni a jak je spolufinancováno evropskými fondy, jak probíhá implementace operačního programu pro veřejnou správu na Slovensku, s průřezem reforem veřejné správy ve Francii a s rolí Státní agentury pro veřejnou správu a sociální inovace v Ázerbájdžánu. Zájem účastníků vzbudila prezentace společnosti Netmail o možnostech využití cloudového řešení, aplikací Google, sociálních sítí a kanálů YouTube, coby prostředků umožňujících rychlost, otevřenost, informovanost a úspornost při sdílení dat a informací, a nabízejících nové možnosti pro zapojení občanů do reformy veřejné správy.
 

vytisknout  e-mailem