Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra Česka a Německa se dohodli na podobě smlouvy o policejní spolupráci

Smlouva o policejní spolupráci mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo, hledání receptů, které zabrání fotbalovým chuligánům v páchání výtržností, nebo výměna zkušeností mezi českou a německou poštou. To byla hlavní témata zahraniční cesty ministra vnitra Milana Chovance do Berlína. 

 

Pracovní cesta Milana Chovance do Berlína přinesla konkrétní výsledky. Ministr vnitra se včera, v úterý 14. října 2014, dohodl se svým spolkovým protějškem Thomasem de Maizièrem na finální podobě nové smlouvy o policejní spolupráci mezi oběma zeměmi. Ta by měla dát větší pravomoci policistům na území sousedního státu. „Smlouva bude mít reciproční charakter. Naše policejní hlídky budou moci zasahovat hlouběji na území Německa, němečtí policisté zase hlouběji na našem území,“ uvedl Milan Chovanec. Smlouva by mohla být podepsána do začátku příštího roku a měla by dále prohlubovat spolupráci obou zemí při potírání majetkové přeshraniční kriminality či boji proti drogám. Právě zesílený postup české vlády proti výrobcům drog v pohraničí německý ministr vnitra na společné tiskové konferenci ocenil.
  
Databáze výtržníků
Milan Chovanec také navštívil olympijský stadion v Berlíně, kde se sešel s prezidentem berlínského fotbalového svazu Berndem Schultzem a bezpečnostním vedoucím olympijského stadionu Christianem Kunterem. Zajímal se mj. o bezpečnostní vybavení stadionů a komplexní pohled na fotbalové násilí, v jehož řešení je Německo mnohem dál než Česko. „I my se snažíme např. o vytvoření databáze problémových fanoušků, nicméně to je primárně odpovědností klubů. Dokud fotbalový svaz sám nebude aktivní a dokud kluby budou prodávat lístky i problémovým návštěvníkům, nic se nezlepší,“ upozornil např. Milan Chovanec.
 
V rámci návštěvy české delegace se v Berlíně také sešli zástupci České pošty a Deutsche Post. Vrchní ředitel divize ICT a eGovernmentu České pošty Pavel Chyla a ředitelka úseku korporátní správy Barbora Snopková Haberová jednali se zmocněncem pro eGovernment Deutsche Post DHL Haraldem Lemkem a vedoucím zastoupení DP DHL v Berlíně Michaelem Jansenem. Hlavním tématem byla výměna zkušeností o fungování české a německé pošty. Za dva týdny přijedou zástupci Deutsche Post na návštěvu do Prahy.
 
  
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem