Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Stavba může začít. Milan Chovanec poklepal na základní kámen nové stanice hasičů a záchranné služby

Hasiči a záchranná služba ve Vrchlabí na Trutnovsku budou mít od podzimu příštího roku novou stanici a výjezdové stanoviště. Ve čtvrtek 2. října 2014 stavbu slavnostně zahájil ministr vnitra Milan Chovanec spolu s hlavními představiteli Královéhradeckého kraje, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby. Hasičům i záchrance se díky novému výjezdovému místu zkrátí dojezdové časy k mimořádným událostem.  

 

„Přál bych si, aby stanic pro hasiče bylo po republice co nejvíce,“ řekl v úvodu ministr Chovanec. „V budovách, ve kterých hasiči často slouží, vidím náš dluh. Zdejší stavba je střípkem do skládačky velké mozaiky nových stanic a já doufám, že to je začátek nové cesty poklepávání základních kamenů,“ dodal.  
 
Stará stanice v Husově ulici sloužila zdejším profesionálním hasičům více než čtyřicet let a nyní už je v žalostném technickém stavu. Do budovy zatéká, okna ani vrata netěsní a na dvoře se propadá kanalizace. Navíc, když hasiči vyráží k události, často se svou technikou manévrují v úzké uličce, do které musí najíždět nadvakrát.
 
Nová stanice ve Valteřické ulici, která vzniká z bývalého objektu policie, bude disponovat šesticí garáží a novými prostorami pro hasiče. Záchranné službě se její zázemí teprve přistaví a i ona získá nová stání pro sanitní vozy. Mimo to, budovy jsou stavěny těsně u hlavní silnice. Odpadá tak obtížná jízda středem města, což neznamená jen zmíněné zkrácení doby dojezdu, ale i zlepšení bezpečnosti pro posádky hasičů a záchranky obecně.
 
Moderní záchranářský areál bude splňovat přísné podmínky hasičů i zdravotníků, kteří zdejšímu regionu slouží v nepřetržitých směnách. Připomeňme, že vrchlabští hasiči a zdravotníci mají na starosti rozsáhlou část Krkonoš a záchranka zde poskytuje nejen rychlou, ale i lékařskou pomoc. „Přeji všem hasičům i záchranářům, aby se ze všech akcí vraceli živí a zdraví,“ uvedl Milan Chovanec na závěr svého proslovu.
 
Stavba celého objektu vyjde na bezmála devětapadesát milionů korun. Osmnáct milionů půjde z kasy Královéhradeckého kraje, zbytek ze státního rozpočtu.
 


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem