Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec diskutoval s policisty i hasiči o zvýšení platů a chválil jejich práci

Ministr vnitra Milan Chovanec navštívil ve čtvrtek 25. září 2014 policisty a hasiče v Pardubickém a Jihočeském kraji. V Kraji Vysočina mj. ocenil práci pelhřimovských kriminalistů, kteří se velmi dobře zapojili do boje proti drogové kriminalitě. 

 

Během čtvrteční pracovní cesty pro krajích se Milan Chovanec sešel s vedením krajských bezpečnostních sborů i s řadovými policisty a hasiči. Kromě aktuální situace v konkrétních sborech mluvili také o finančním ohodnocení jejich práce. „Jsem rád, že se nám podařilo policistům i hasičům vrátit do platů velký díl toho, co jim bylo sebráno. Prakticky každý den se přesvědčuji o tom, že policisté i hasiči dělají svou nebezpečnou práci rádi, a navíc dobře a zaslouží si za to být adekvátně zaplaceni,“ řekl ministr vnitra a přidal také konkrétní příklad. „Využil jsem příležitosti a osobně jsem poděkoval policistům v Pelhřimově, protože jejich 95% úspěšnost při objasňování drogové kriminality je vynikající nejen v porovnání s ostatními městy v kraji, ale i v rámci celé republiky,“ doplnil Milan Chovanec. Místní policisté se také mohou „pochlubit“ vysokým počtem zadržených řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem návykových látek. Zatímco vloni šlo o 78 případů, letos už těchto řidičů zadrželi 112.
 
Pelhřimov také ministr vyzdvihl jako město, kde na vysoké profesionální úrovni spolupracují profesionální hasiči při zásazích s dobrovolnými hasiči i městem samotným a kde hasiči díky ukázkovému čerpání dotací z evropských fondů dokáží pořizovat důležitou techniku, např. stříkačky i další technické prostředky.
 
Kromě Pelhřimova vyjádřil Milan Chovanec podporu a pochvalu za profesionální práci policistům a hasičům také v Chrudimi či Jindřichově Hradci.  
 
 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem