Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec ve Znojmě: musíme více investovat do vybavení bezpečnostních sborů

Ministr vnitra Milan Chovanec navštívil dnes, 8. září 2014, jihomoravské Znojmo. Ve městě se setkal s policisty i hasiči, pohovořil s nimi a zmínil i výstavbu nové hasičské stanice pro místní profesionální jednotku hasičů. Kromě toho zavítal i na sídliště Dukla a stejnojmennou problémovou ubytovnu. 

V souvislosti s výstavbou nové hasičské stanice zdůraznil také nutnost investic do techniky i zázemí. „Je nezbytné, aby hasiči měli pro svou práci důstojné prostředí a perfektní technické vybavení a zázemí. Současná hasičská stanice ve Znojmě už nevyhovuje. Nová stanice by měla být otevřena do dvou let a stát sto milionů korun. Peníze půjdou hlavně ze státního rozpočtu, přispěje ale i kraj a město,“ slíbil ministr Chovanec s tím, že znojemští hasiči si novou stanici zaslouží.
 
S policisty i místními politiky ministr jednal také o obchodu s narkotiky, který se na hranicích s Rakouskem začíná rozpínat stejně jako na severu a západu Čech. „Problém vidím v tom, že na Slovensku jsou i přes určitá omezení volně dostupné léky, ze kterých se pak u nás vyrábí pervitin. Se slovenskou stranou tedy budu jednat o tom, jak tuto situaci změnit,“ dodal Milan Chovanec.
 
Ministr však s policisty nehovořil jen o boji s narkomany. Na přetřes přišlo i daleko příjemnější téma. Informoval je, že od začátku září jsou v plném provozu všechny lázeňské domy spravované resortem vnitra. Slíbil policistům i hasičům, že když už ministerstvo vlastní lázeňské domy, bude je využívat k účelu, pro který byly původně určeny.
 
Dalším bodem ministrova celodenního programu byla i návštěva problematické ubytovny Dukla, kde se zajímal o to, jak by mohl stát místním obyvatelům pomoci.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
 
Odkazy do noveho okna

 Vizualizace hasičské stanice Znojmo1

Vizualizace hasičské stanice Znojmo1 

Detailní náhled

 Vizualizace hasičské stanice Znojmo2

Vizualizace hasičské stanice Znojmo2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem