Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dobrá komunikace státních zástupců s policií je nutnou podmínkou efektivního boje proti zločinu

Ministr vnitra Milan Chovanec společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým jednal v úterý s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Diskutovali o možném sladění postupu státních zástupců a policistů v případě boje proti drobné kriminalitě nebo řešení drogové problematiky. 

„Zaměřili jsme se na korupci a nejtěžší hospodářské zločiny, ale trochu prohráváme boj o ulici,“ glosoval nárůst bagatelní trestné činnosti ministr vnitra. Přitom právě drobné krádeže nebo řízení pod vlivem alkoholu a drog jsou těmi problémy, které trápí ve výsledku občany České republiky nejvíce a podle nichž posuzují úroveň bezpečnosti v našem státě. „Pokud nezačneme urychleně řešit vyloučené lokality, drobnou kriminalitu nebo výrobu a distribuci drog, bude mít naše společnost velké problémy,“ doplnil Milan Chovanec.
 
Ministr vnitra, policejní prezident i vrchní pražská státní zástupkyně se shodli na tom, že pro efektivnější boj se zločinem je třeba zlepšit komunikaci mezi policisty a státními zástupci. Jak poznamenal policejní prezident Tomáš Tuhý: „Aby spolupráce fungovala, nemusíme nutně měnit zákony. Stačí, když se budeme důsledně držet těch stávajících.“ Všichni zúčastnění se také shodli na tom, že je třeba ochránit policisty před šikanózními podněty, které podávají pachatelé trestných činů ke GIBS. Právě obava z vyšetřování inspekcí vede podle ministra vnitra i policejního prezidenta k menší akceschopnosti policistů i odvaze proti pachatelům bagatelní trestné činnosti zasahovat.
 
Milan Chovanec společně s Tomášem Tuhým probírali s Lenkou Bradáčovou i další problémy, které v současnosti zajímají českou společnost, jako je možnost používat institut zabavování vozidel vůči řidičům, kteří opakovaně jezdí pod vlivem alkoholu a drog, nebo postup proti tzv. kvízomatům.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem