Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Organizační změny přinesou efektivnější řízení resortu

Dnes, 15. července 2014, vstoupily v účinnost změny v organizační struktuře Ministerstva vnitra související s celkovou reorganizací řízení resortu. Tyto změny umožní rychlejší a plynulejší přenos informací v rámci vedení úřadu, efektivnější kontroling a v neposlední řadě i zeštíhlení obslužného aparátu ministerstva. 

Od dnešního dne dochází ke sloučení úseků náměstka ministra vnitra pro ekonomiku a provoz a náměstka ministra vnitra pro strategie a evropské fondy. Do funkce náměstka nově vzniklého úseku pro ekonomiku, strategie a evropské fondy byl jmenován Jiří Zmatlík. Ministerstvo vnitra se tak vrací k původnímu počtu pěti náměstků. V rámci reorganizace a zeštíhlení vedení ministerstva rovněž došlo ke zrušení sekce Kabinet ministra vnitra.
 
V souvislosti s implementací zákona o státní službě a přípravou na vznik Generálního ředitelství státní služby bude v rámci resortu zřízen Úřad Ministerstva vnitra. Tato nově vzniklá organizační jednotka bude zajišťovat sladění změn, které nový služební zákon přinese, se stávajícím provozem resortu vnitra. Z tohoto důvodu byly do této sekce zahrnuty i odbory personální a správní. Do jejího čela byla jmenována Jana Malíková.
 
V rámci reorganizace doznala změn rovněž Kancelář ministra vnitra, jejíž ředitelkou byla jmenována Adéla Bruknerová, a Kancelář ombudsmana Policie ČR a Hasičského záchranného sboru, jehož působnost byla nově rozšířena i na občanské zaměstnance ministerstva a jeho organizačních složek. Ředitelkou tohoto útvaru nadále zůstává Blanka Besserová.
 
Reorganizace vedení Ministerstva vnitra by měla nastartovat další změny, jejichž cílem je přeměna tohoto vrcholného orgánu státní správy v moderní a efektivně fungující úřad.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem