Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec v Chorvatsku: Čeští policisté opět pomáhají našim turistům

Ministr vnitra Milan Chovanec spolu s policejním prezidentem plk. Tomášem Tuhým včera, 11. července 2014, pokračovali ve své třídenní zahraniční cestě po Balkánu. Po čtvrteční návštěvě Kosova se přesunuli do Chorvatska. Ve Splitu se ministr Chovanec a policejní prezident Tuhý sešli s chorvatským policejním prezidentem Vladem Dominićem a diskutovali o problematice fotbalového násilí. Mimo jiné navštívili stadion fotbalového týmu Hajduk Split. 

Česká delegace také navštívila přímořské středisko Šibenik, kde o prázdninách hlídkují čeští policisté a pomáhají tuzemským turistům. Policisté na jaderském pobřeží působí ve společených hlídkách s chorvatskými kolegy, a to vždy od 1. července do 31. srpna. Milan Chovanec se s těmito policisty sešel na policejním oddělení chorvatské policie v Šibeniku a ocenil jejich práci: „Jsem rád, že již sedmým rokem naši policisté pomáhají u jaderského pobřeží a vzhledem k stoupajícím počtům našich turistů je jejich působení zde žádoucí“. Čeští policisté poskytují poradenství, podporu a pomoc českým turistům, zejména v nouzových případech. Mimo jiné řeší i desítky případů, týkajících se dopravních nehod. „Z důvodu větší bezpečnosti v dopravě a poskytování pomoci na hlavních silničních tazích zvažujeme rozšíření českých a chorvatských hlídek,“ řekl během návštěvy u jaderského pobřeží Milan Chovanec. Ve večerních hodinách se ministr Chovanec přesvědčil, jak probíhá společná služba hlídek a ověřil si i mezi turisty, jak české policisty vnímají.
 
Ministr s policejním prezidentem začali zahraniční cestu ve čtvrtek v Kosovu, kde se zajímali o práci českých policistů, kteří zde působí v rámci mise EULEX. Svoji třídenní pracovní cestu zakončí dnes v dalším přímořském letovisku Omiši, kde se setkají s chorvatským ministrem vnitra Rankem Ostojićem.
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR
Odkazy do noveho okna

Foto 1.JPG

Foto 1.JPG 

Detailní náhled

Foto 2.JPG

Foto 2.JPG 

Detailní náhled

Foto 3.JPG

Foto 3.JPG 

Detailní náhled

Foto 4.JPG

Foto 4.JPG 

Detailní náhled

Foto 5.JPG

Foto 5.JPG 

Detailní náhled

Foto 6.JPG

Foto 6.JPG 

Detailní náhled

Foto 7.JPG

Foto 7.JPG 

Detailní náhled

Foto 8.JPG

Foto 8.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem