Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednání pracovní skupiny přineslo více policistů v problémových oblastech i větší důraz na prevenci kriminality

Dnes, 8. července 2014, jednala v Přerově pracovní skupina pro řešení problematiky tamějších vyloučených lokalit. Tato skupina složená ze zástupců Ministerstva vnitra, policie, městské policie a města Přerov byla vytvořena z podnětu ministra vnitra Milana Chovance na základě jeho návštěvy regionu.  

„Chceme najít komplexnější řešení v této lokalitě. Chci, aby tu policisté byli vidět a aby se tu lidé cítili bezpečně,“ přislíbil ministr vnitra minulý týden během své návštěvy Přerova urychlené řešení bezpečností situace v místních sociálně vyloučených lokalitách. Na základě ministrova podnětu a po dohodě s primátorem Přerova Jiřím Lajtochem vznikla pracovní skupina ze zástupců Ministerstva vnitra, policie, městské policie a města Přerov, která by měla navrhnout a realizovat opatření k zajištění bezpečnosti občanů a jejich ochraně před kriminálníky a nepřizpůsobivými jedinci.

Dnešního jednání se vedle ředitelky odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra Jitky Gjuričové a primátora Jiřího Lajtocha zúčastnil i náměstek ředitele KŘP Olomouckého kraje plk. Libor Krejčiřík nebo ředitel městské policie v Přerově Omar Teriaki. Zástupci policie se s představiteli města dohodli mimo jiné na posílení přítomnosti policistů ve vybraných lokalitách, kde budou působit hlídky v nepřetržité službě. Stejně tak by mělo dojít k větší spolupráci složek PČR a městské policie, obě strany si při jednání dohodly společné harmonogramy hlídek i kontrolní body. Od září bude rovněž zajištěna intenzivní preventivní činnost na školách v regionu. Rada města pak v nejbližších dnech rozhodne o realizaci navržených programů prevence kriminality. Ve městě by tak mohli působit osvědčení asistenti prevence kriminality nebo domovníci-preventisté z řad místních komunit.

„Řešit problémy vyloučených lokalit nelze jen silou, pro budoucnost je důležitá především prevence,“ uvedla po jednání zástupkyně ministerstva - ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová. „Pokud rada města navrhované projekty odsouhlasí, okamžitě začnou být za podpory ministerstva připravovány tak, aby mohly být v nejbližší době zahájeny,“ dodala. 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem