Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec s Martinem Elkánem představili novou koncepci České pošty

Rychlá, flexibilní, dostupná pro všechny občany i v té nejposlednější obci. Taková má být do budoucna dle ministra vnitra Milana Chovance Česká pošta. Ministr vnitra to řekl dnes, v pátek 20. června 2014, na společné tiskové konferenci s novým generálním ředitelem České pošty Martinem Elkánem a předsedou dozorčí rady České pošty Janem Marešem. 

Ministr vnitra uvedl, že Česká pošta se jako státní podnik musí co nejdříve stát moderní obchodní organizací, která dokáže reagovat na výzvy 21. století. Pošta jako poskytovatel veřejné a univerzální služby státu musí mít jasnou koncepci. Její naplnění je dle Milana Chovance úkolem Martina Elkána. „Před dvěma měsíci jsem sliboval, že dáme České poště nový směr, protože zkostnatěla a přestala se vyvíjet. Jsem přesvědčen, že Martin Elkán to se svým novým týmem dokáže změnit. On i Jan Mareš v tom mají moji plnou podporu,“ řekl ministr vnitra s tím, že vítá také podporu vedení ze strany odborů.
 
Nový generální ředitel pošty Martin Elkán prohlásil, že Českou poštu promění v zákaznicky orientovanou společnost, která bude součástí klíčové infrastruktury a partnerem českého státu. „Jsem rád, že v osobě Milana Chovance je tu někdo, komu na České poště záleží. Jasně říkám, že jsme připraveni plnit úkoly, které nám budou zadány, včetně toho, že pošta nebude snižovat počet poboček,“ doplnil Martin Elkán.Pošta se pro další období zaměří např. na zlepšení služeb v oblasti listovních a balíkových zásilek a bude hledat pro občany co nejpřívětivější model poskytování bankovních a pojišťovacích služeb. Podnik má také ambici stát se centrální nákupní organizací státu a jeho výhradním logistickým partnerem po celém Česku.
 
Hlavní směry budoucího rozvoje ČP:
  • zachovat síť poboček v rozsahu požadovaném vládou, modernizovat a zachovat dostupnost
  • zvýšit komfort občanů úpravou otevírací doby poboček a zvýšení kvality služeb pro veřejnost
  • upravit poštovní zákon a tím zajistit garanci státu na financování čistých nákladů univerzální služby jakožto veřejné služby
  • získat významný podíl na trhu v oblasti finančních a pojišťovacích služeb
  • rozšiřovat služby v oblasti centralizace ICT státu
  • být hlavním partnerem státu pro komunikaci s občanem (sčítání lidu, dluhopisové emise, účtenková loterie, volby, maturity + zřízení poštovní lékárny, odečty energií atd.).
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem