Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec: hledáme řešení, jak pomoci regionům se sociálně vyloučenými lokalitami

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes, v pátek 6. června 2014, navštívil spolu s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou Moravskoslezský kraj. S místními zástupci jednal o řešení problémů sociálně vyloučených lokalit, drogové kriminalitě nebo bezpečnosti na fotbalových stadionech.  

 

Milan Chovanec v Moravskoslezském kraji ujistil místní politiky i ostatní občany, že vláda myslí boj s problémovými lokalitami a na ně navazujícími problémy vážně. „Ostravsko problémem sociálně vyloučených lokalit velmi trpí. Je však nutné si přiznat, že tímto jevem trpí téměř všechny kraje. Za sebe i za vládu proto říkám, že usilovně pracujeme na řešeních, která by regionům pomohla situaci pozitivně řešit. Tuto tematiku je však potřeba řešit napříč resorty, na příkaz premiéra už proto vznikla meziresortní pracovní skupina a já doufám, že tak budeme moci brzy přejít od slov k viditelným činům,“ řekl mj. v Ostravě Milan Chovanec. Stát podle ministra nebude vyhazovat peníze na tzv. pseudoubytovny a podnikatele, kteří kšeftují s lidskou bídou, ale finanční prostředky místo toho investuje do slušného sociálního bydlení.
 
Ministr vnitra také připustil, že existence vyloučených lokalit na sebe navazuje další negativní jevy, jako je drogová a drobná kriminalita. „Jasně vysílám výrobcům drog signál, že s nimi budeme bojovat. Během několika málo týdnů už budeme moci ukázat výsledky zostřeného boje s drogovou kriminalitou,“ dodal ministr vnitra.  
 
Bezpečnost na stadionech
Milan Chovanec navštívil stadion fotbalového klubu Baník Ostrava. Pochválil opatření, která klub přijal k zajištění větší bezpečnosti, a vyzval ostatní majitele fotbalových klubů, aby se i oni k problému postavili zodpovědně. „Fotbalová asociace slíbila klubům, že jim poskytne na zajištění bezpečnosti finanční podporu. Budeme trvat na tom, aby část peněz, které stát na fotbal dává, asociace využila na zajištění větší bezpečnosti při svých akcích,“ oznámil ministr.
 
Ministr vnitra také informoval o tom, že resort vnitra zastavil správní řízení proti Baníku Ostrava v souvislosti s výtržnostmi při zápase Baník Ostrava – Sparta Praha, protože opatření, která klub přijal, vyhodnotili experti jako dostačující.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem