Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec ve Šluknově: Registr přestupků bude fungovat od roku 2016

Ministr vnitra Milan Chovanec, kterého doprovázel policejní prezident plk. Tomáš Tuhý, spolu s ministryní práce Michaelou Marksovou Tominovou a ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstbierem dnes, 12. května 2014, navštívili Šluknovský výběžek. Ministři nejdříve navštívili sídliště ve Šluknově, kde několikrát pochodovali radikálové, pak se starosty tamních obcí řešili problémy sociálně vyloučených lokalit. 

 

Jako důležitý požadavek vnímám vytvoření registru přestupků. Ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti jsme schopni jej připravit tak, že by měl fungovat od 1. ledna 2016,“ zdůraznil během jednání se starosty Chovanec. Starostům také sdělil, že Ústecký kraj nejpozději do poloviny příštího roku posílí 160 policistů, kteří budou působit v přímém výkonu. 
 
Během diskuse se starostové dotkli drogové problematiky, která je také velmi trápí. „Říkáme jasné ne drogám, stát bude tvrdě zasahovat,“ upozornil ministr vnitra s tím, že se nejedná jenom o otázku boje proti výrobě drog, ale i proti jejich distribuci. V nejbližší době jsou v plánu razantní opatření, jejichž konkrétní podobu ale nyní nemohl ministr z taktických důvodů sdělit. 

Ministryně práce a sociálních věcí mluvila mimo jiné o návrhu novely zákona o hmotné nouzi. Ta je v tuto chvíli po připomínkovém řízení a měla by platit nejpozději od ledna příštího roku. Dienstbier zdůraznil, že v zákonech by měl být definován základní standard bydlení, a to například z hlediska hygienických pravidel. 

Ve večerních hodinách pak ministři zamířili do nově vznikajícího ghetta ve varnsdorfské Kovářské ulici, kde mimo jiné diskutovali se starousedlíky. 
 
Návštěva vládní delegace ve Šluknovském výběžku byla reakcí na dopis starostů obcí Šluknovska premiérovi ze dne 23. dubna 2014, kde si starostové ze Šluknovska stěžují, že se situace v oblasti nezměnila ani tři roky po sociálních bouřích. Dnešní schůzka byla první v řadě dalších. 
 
  
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem