Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec po jednání s bavorským ministrem vnitra: v boji proti drogám budeme postupovat tvrdě a nekompromisně

Jednání ministra vnitra Milana Chovance s pěti krajskými policejními řediteli a setkání s bavorským státním ministrem Joachimem Herrmannem, s kterým řešil problematiku přeshraniční spolupráce zejména s ohledem na drogovou kriminalitu, to byly hlavní body programu ministrovy návštěvy v Plzeňském kraji. Na cestě, která se uskutečnila ve středu 30. dubna 2014, jej doprovázeli mimo jiné policejní prezident plk. Tomáš Tuhý či ředitel Národní protidrogové centrály plk. Jakub Frydrych. 

 

„Situace v oblasti drogové kriminality je velmi závažná. Stoupá počet záchytů řidičů pod vlivem drog, stoupá i objem drog v odhalených varnách a pěstírnách. S mým bavorským protějškem jsme se dohodli na ještě intenzivnější spolupráci. V nejbližší době se setkají policejní prezidenti a naplánují společné akce, které budou namířené proti výrobcům a distributorům drog v pohraničí. Musíme ukázat, že proti drogám budeme bojovat tvrdě a nekompromisně,“ řekl Chovanec po setkání s bavorským ministrem.
 
Bavorský ministr Herrmann ocenil přeshraniční policejní spolupráci, díky které se poslední společné kontroly zaměřené na dovoz drog do Německa obešly bez jakýchkoliv stížností.
 
„Po vstupu do Schengenu přestaly hranice existovat i pro sféru zločinu, v rámci mezinárodní policejní spolupráce mohou tyto hranice přestat existovat i pro ty, kdo tento zločin stíhají,“ ocenil český ministr vnitra českoněmeckou přeshraniční spolupráci s tím, že do problematiky boje proti výrobě a distribuci drog, která je záležitostí zejména příhraničních tržnic, chce zapojit i ostatní resorty tak, aby k vymýcení těchto jevů mohlo docházet i mimotrestními prostředky.
 
Chovanec také v tomto roce plánuje cestu do Vietnamu. Hlavními tématy této cesty by měly být repatriace odsouzených a uzavření smlouvy o policejní spolupráci, která by měla pomoci v boji proti drogám.
 
V dopoledních hodinách se Chovanec setkal i s policejními řediteli krajů sousedících s Německem, a to s plk. Jaromírem Knížetem (Plzeňský kraj), plk. Oldřichem Tomáškem (Karlovarský kraj), plk. Tomášem Landsfeldem (Ústecký kraj), plk. Vladislavem Husákem (Liberecký kraj) a s plk. Milošem Trojánkem (Jihočeský kraj), se kterými řešil hlavně jejich zkušenosti v boji s příhraniční kriminalitou. Z diskuse vyplynulo, že jedním z hlavních problémů je dovoz prekurzorů pro výrobu pervitinu z Polska a uzavřenost vietnamské komunity, kvůli níž se obtížněji postihují vyšší stupně zločineckých organizací. 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem