Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra a financí podepsali dohodu o spolupráci při boji proti daňovým únikům

Ministr vnitra Milan Chovanec a ministr financí Andrej Babiš podepsali dnes, 11. dubna 2014, dohodu o spolupráci, výměně informací a koordinaci při boji proti daňovým únikům a daňové kriminalitě. Dohoda mimo jiné ustanovuje vznik společného virtuálního pracoviště, v rámci kterého budou spolupracovat zástupci policie, daňařů a celníků.  

Jsem rád, že jsme dokázali tak rychle reagovat a najít cestu k rozšíření dosavadní spolupráce bez nutnosti legislativních změn,“ řekl Chovanec s tím, že jednotlivé složky začnou spolupracovat už od 15. června. „Chceme efektivní boj s daňovými úniky, proto bude spolupráce postupně fungovat i na úrovni jednotlivých krajů,“ upřesnil ministr vnitra další způsob kooperace, který dohoda stanovuje.
 
Podepsáním dohody uvádíme do praxe naše úsilí v boji proti daňové kriminalitě především v oblasti spotřební daně a DPH,“ uvedl Babiš. „Jsem přesvědčen, že tato spolupráce brzy přinese pozitivní výsledky,“ dodal.
 
Oba ministři jsou přesvědčeni, že od června, kdy skupina zahájí svou činnost, začnou podvodníkům s daněmi v této zemi mnohem těžší časy.
 
Dohoda stanovuje pravidla pro výměnu informací a pravidla společného postupu PČR, Finanční správy a Celní správy při boji proti daňovým únikům a daňové kriminalitě s primárním cílem zajistit řádný výběr daní a navrátit nelegálně získané prostředky do státního rozpočtu.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

Zleva Jan Sixta, Milan Chovanec a Andrej... 

Detailní náhled

f_03.JPG

Milan Chovanec, ministr vnitra, a Andrej... 

Detailní náhled

f_04.JPG

Andrej Babiš, ministr financí a 1. místo... 

Detailní náhled

f_05.JPG

Podpis dohody 

Detailní náhled

f_06.JPG

Podpis dohody 

Detailní náhled

f_07.JPG

Tiskový brífink Milana Chovance a Andrej... 

Detailní náhled

f_08.JPG

Ministr vnitra Milan Chovanec 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem