Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra a financí podepsali dohodu o spolupráci při boji proti daňovým únikům

Ministr vnitra Milan Chovanec a ministr financí Andrej Babiš podepsali dnes, 11. dubna 2014, dohodu o spolupráci, výměně informací a koordinaci při boji proti daňovým únikům a daňové kriminalitě. Dohoda mimo jiné ustanovuje vznik společného virtuálního pracoviště, v rámci kterého budou spolupracovat zástupci policie, daňařů a celníků.  

 

Jsem rád, že jsme dokázali tak rychle reagovat a najít cestu k rozšíření dosavadní spolupráce bez nutnosti legislativních změn,“ řekl Chovanec s tím, že jednotlivé složky začnou spolupracovat už od 15. června. „Chceme efektivní boj s daňovými úniky, proto bude spolupráce postupně fungovat i na úrovni jednotlivých krajů,“ upřesnil ministr vnitra další způsob kooperace, který dohoda stanovuje.
 
Podepsáním dohody uvádíme do praxe naše úsilí v boji proti daňové kriminalitě především v oblasti spotřební daně a DPH,“ uvedl Babiš. „Jsem přesvědčen, že tato spolupráce brzy přinese pozitivní výsledky,“ dodal.
 
Oba ministři jsou přesvědčeni, že od června, kdy skupina zahájí svou činnost, začnou podvodníkům s daněmi v této zemi mnohem těžší časy.
 
Dohoda stanovuje pravidla pro výměnu informací a pravidla společného postupu PČR, Finanční správy a Celní správy při boji proti daňovým únikům a daňové kriminalitě s primárním cílem zajistit řádný výběr daní a navrátit nelegálně získané prostředky do státního rozpočtu.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem