Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra: hasičům v terénu zvýšíme plat

Od 1. července 2014 budou všichni výjezdoví (tzv. mokří) hasiči zařazeni do 1. skupiny rizika. Reálně to znamená zvýšení platů včetně odměny za služební pohotovost o tisíc korun měsíčně. S opatřením, které se týká celkem 6 500 příslušníků hasičského sboru, seznámil ministr vnitra Milan Chovanec společně s generálním ředitelem HZS brig. gen. Drahoslavem Rybou a předsedou Odborového svazu hasičů Zdeňkem J. Oberreiterem ve čtvrtek 10. dubna 2014 novináře. 

„Po opakovaném jednání s odbory napravujeme historickou nerovnost mezi sbory. Hasiči, kteří denně nasazují svůj život při výjezdech, jsou zařazeni ve 2. skupině rizika, přitom všichni policisté v přímém výkonu jsou v 1. skupině rizika,“ upřesnil Chovanec s tím, že pro letošní rok není nutné navyšovat rozpočet resortu, jelikož na toto navýšení budou využity prostředky ve výši 39 milionů korun z vnitřních úspor.
 
„Částečně tím i napravujeme krok Nečasovy vlády, která v rámci úspor sebrala všem hasičům v průměru 3 548 korun,“ zdůraznil ministr vnitra.
Brig. gen. Ryba poděkoval ministru vnitra za řešení, kterým umožnil převedení části hasičů do 1. skupiny rizika a které podle něj přispěje ke stabilizaci hasičského sboru. „Jejich práce je opravdu velmi náročná, nejenom po fyzické, ale i psychické stránce. Kromě toho se hasičům neustále rozšiřuje portfolio zásahů a jejich počet, ke kterým vyjíždějí,“ řekl Ryba. Oberreiter pak na tiskové konferenci ocenil vstřícnost ministra vnitra a jeho ochotu naslouchat odborům.

S opatřením o převedení hasičů ve výjezdu do 1. skupiny rizika seznámil ministr vnitra ve středu 9. dubna 2014 také vládu. Nyní bude usilovat o to, aby v příštím roce došlo ke zvýšení platu hasičů a policistů o 4 procenta.

 

Mgr. Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem