Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jmenoval dva nové náměstky

Ministr vnitra Milan Chovanec jmenoval dnes, 14. března 2014, dva nové náměstky. Novou náměstkyní pro veřejnou správu a legislativu je někdejší ředitelka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová. Novým náměstkem pro strategie a evropské fondy je Jiří Zmatlík, který doposud působil jako ředitel úseku veřejných zakázek na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a který ve funkci nahrazuje dosavadního náměstka Petra Osvalda.  

„První průběžné výsledky kontroly projektů MV financovaných EU poukázaly na řadu závažných problémů. Jde o problémy, které jsme nezpůsobili a které v tuto chvíli vyžadují důkladnou analýzu a detailní kontrolu. Poté se budeme snažit tyto problémy v co nejkratší době odstranit, a zabránit tak velkým finančním ztrátám pro ČR,“ řekl ministr vnitra Milan Chovanec.
 
Stav čerpání prostředků ze Strukturálních fondů EU a stav realizace projektů na MV nechal po svém nástupu prověřit náměstkem Osvaldem. „Situace je vážná, nikoliv však úplně ztracená. Vzhledem k problémům, které se při prvotní kontrole objevily, jsem vyhodnotil situaci tak, že vyžaduje neprodlené nasazení odborníka na  oblast kontroly veřejných zakázek,“ dodal Osvald. Rozhodl se proto rezignovat na svoji funkci a doporučil ministrovi jmenovat odborníka na oblast veřejných zakázek, který bude schopen lépe, a hlavně urychleně řešit současnou situaci, a v maximální možné míře tak zabránit možným finančním ztrátám, které by pro ČR vyplývaly z neuznatelnosti nákladů ze strany EU.
 
Ministr Chovanec poděkoval Petru Osvaldovi za jeho gesto, a hlavně za práci, kterou v této fázi kontroly projektů odvedl. „Vzhledem k tomu, že, jak už zaznělo, je třeba jednat neprodleně, rozhodl jsem se jmenovat na pozici náměstka pro strategie a evropské fondy zkušeného odborníka na oblast kontroly a veřejných zakázek Jiřího Zmatlíka,“ dodal.
 
„Situace, do které přicházím, není zcela standardní. V tuto chvíli mohu slíbit jediné: neberu si žádný čas hájení ani čas na seznámení se s úsekem. Prakticky okamžitě začínám plnit úlohu krizového manažera a začínám hledat řešení, jak jednotlivé projekty uchránit před katastrofou,“ uvedl Zmatlík.
 
Milan Chovanec také jmenoval novou náměstkyní Adrianu Krnáčovou, která bude mít na starosti úsek veřejné správy a legislativy. „Mým cílem je předně veřejnou správu stabilizovat v takové podobě, aby z jejích služeb měli užitek nejen občané, ale i zástupci měst a obcí. Veřejnou správu je třeba reformovat, nicméně reforma musí být smysluplná a vzájemně koordinovaná,“ řekla Krnáčová a pokračovala: „Stejně tak je třeba učinit takové kroky, které veřejnou správu udělají transparentní, důvěryhodnou a které zamezí zbytečnému plýtvání finančních prostředků.“
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem