Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Úřady budou mít možnost nakupovat software od Microsoftu za nejnižší možné ceny

Úřady, které se hodlají připojit k rámcové smlouvě Ministerstva vnitra na pořizování licencí k produktům Microsoft, jsou o krok blíž tomu, aby mohly nakupovat licence a využívat technickou podporu produktů společnosti za nejnižší ceny. Vláda totiž dnes, ve středu 5. března 2014, souhlasila se záměrem resortu vnitra vypsat veřejnou zakázku na pořizování licencí a obnovu produktů Microsoft a poskytování další podpory k vybraným produktům. 

Hlavními přínosy realizované veřejné zakázky bude garance nejnižší možné cenové hladiny, kterou může Microsoft v České republice nabídnout, i garance dalších významných slev z ceny produktů Microsoft na úrovni rámcové smlouvy. Resort vnitra soutěží firmu na požadované služby z důvodu, že Microsoft neprodává v Česku licence přímo, ale pouze prostřednictím dodavatelských firem.
 
„Jsme rádi, že vláda s naším záměrem souhlasí. Připojené úřady, kterých už je dnes přes 200, totiž díky rámcové smlouvě nejen uspoří, ale také se jim v souvislosti s nákupem licencí a obnovou produktů výrazně sníží administrativní zátěž,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že průběh veřejné zakázky bude maximálně transparentní, protože vláda také ustanovila devítičlennou hodnoticí komisi pro posouzení nabídek ze zástupců vybraných ministerstev.
 
Cílem zadávacího řízení bude uzavření čtyřleté rámcové smlouvy, která bude navazovat na obdobnou smlouvu, která vypršela 30. listopadu 2013. Z připojení se k rámcové smlouvě pro úřady neplynou žádné povinnosti. Úřady naopak získají právo nakupovat Ministerstvem vnitra centrálně vysoutěžené služby, aniž by musely samy složitě organizovat vlastní soutěže. Předpokládaná maximální hodnota veřejné zakázky je 4,6 miliard Kč. Je však pouze na samotných orgánech veřejné moci, zda, jaké služby a za jakou částku se rozhodnou nakoupit.
 
Hlavní přínosy pro orgány veřejné moci:
  • garance nejnižší možné cenové hladiny, kterou může Microsoft v České republice nabídnout;
  • garance významných slev z ceny produktů Microsoft na úrovni rámcové smlouvy;
  • významná celková úspora finančních prostředků při pořizování produktů Microsoft;
  • značné snížení administrativní náročnosti na straně orgánů veřejné moci související s nákupem licencí k produktům Microsoft;
  • zajištění přehledu o nakoupených produktech a možnost vyhodnocení výhod.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem