Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Děti syrských uprchlíků získaly další tuny oblečení

Včera, 27. února 2014, předala zakladatelka „stonožkového hnutí“ Běla Jensen společně se zástupci Ministerstva vnitra více než 15 tun ošacení představitelům Bulharského červeného kříže jako materiální pomoc českých dětí jejich syrským vrstevníkům v bulharských uprchlických táborech. 

Jedná se o pokračování pomoci organizované Ministerstvem vnitra a hnutím Na vlastních nohou – Stonožka. Ošacení pro syrské děti v uprchlických táborech nasbíraly na přelomu loňského a letošního roku české děti ze škol a dalších organizací spolupracujících s hnutím Stonožka. Dnešní akce navázala na lednovou cestu představitelů MV ČR a hnutí Stonožka do jordánského Ammánu, kde bylo představitelům jordánských nevládních organizací předáno několik tun zimního oblečení pro děti v Zatárí a dalších uprchlických táborech na území Jordánska.
 
Humanitární konvoj vyjel ze skladu Ministerstva vnitra ve Svojšicích u Kolína do Bulharska již v úterý 25. února 2014. Přepravu kamiony zajišťovalo ministerstvo ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS ČR. Na místo – do Bulgarian National Training and Logistics Centre na sofijském předměstí Lozen – dorazili hasiči s cenným nákladem ve středu v podvečer.
 
Následující den během slavnostního ceremoniálu předala zakladatelka hnutí Stonožka Běla Jensen symbolický darovací list na tuto materiální pomoc řediteli centra Atanasi Stefanovovi a jeho kolegům. „Jsme velice potěšeni zájmem České republiky o dění v Bulharsku i snahou pomoci nám při zajišťování lepších podmínek pro lidi, kterým jejich domov vzala válka, poděkoval ředitel Stefanov a dodal: „Je symbolické, že se české děti podělily se svými syrskými vrstevníky o to nejcennější, o svoje hračky a oblečení.“ Předání se zúčastnil i Zdravko Alexandrov, generální tajemník Státní agentury pro uprchlíky, která se postará o rozdělení materiální pomoci konkrétním dětem.
 
Bulharsko je jednou ze zemí, kam od počátku konfliktu v Sýrii směřují masivní vlny uprchlíků, a země se proto potýká s problémem, jak se o tisíce běženců postarat. Česká republika si plně uvědomuje, že konflikt v Sýrii dopadá ve velké míře i na státy, které těmto uprchlickým vlnám musí čelit, a proto již dříve vypomohla Bulharsku finančními prostředky ve výši 25 milionů Kč určených k lepšímu vybavení uprchlických táborů a zlepšení životních podmínek samotných uprchlíků. Spolupráce Ministerstva vnitra s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka je svým způsobem výjimečná. Vedle zprostředkování pomoci lidem v nouzi přináší i silný výchovný moment pro české děti, což potvrzuje i Běla Jensen: „Stonožkové děti se učí dvěma důležitým věcem, samostatnosti v souladu s naším heslem učit se stát na vlastních nohou  a také altruismu a sociálnímu cítění, zkrátka tomu, aby jim osud druhých lidí nebyl lhostejný.“
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem