Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zařízení služeb pro MV podalo návrh na zneplatnění výpovědi smlouvy na lázeňské domy

Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra napadlo u Obecního soudu pro Prahu 1 platnost rozhodnutí svého bývalého ředitele Romana Fidlera. Ten na konci minulého roku bez souhlasu tehdejšího vedení MV jednostranně vypověděl společnosti TEMPARANO nájemní smlouvu lázeňských domů. Ministerstvu vnitra tak může kvůli smluvním sankcím vzniknout škoda přesahující 100 milionů Kč. 

 

Ke kroku přistoupila tato příspěvková organizace MV nejen kvůli vysoké škodě, která může státu tímto rozhodnutím vzniknout, ale především proto, že kvůli probíhajícímu trestnímu řízení s Romanem Fidlerem je podezření, že celé rozhodnutí bylo učiněno v rozporu se zákonem. Zařízení služeb také požádalo o vydání předběžného opatření, tedy aby vypovězení smlouvy bylo do rozhodnutí soudu pozastaveno.
 
Musíme využít všechny zákonné možnosti, jak rozhodnutí Romana Fidlera zrušit. To je totiž jediná šance, jak začít s firmou TEMPARANO standardně jednat o ukončení smlouvy formou, která nezatíží stát více než 100 miliony na odškodném,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že dle jeho názoru může být kauza lázeňských domů v příspěvkové organizaci jen vrcholem ledovce. „Proto jsem nařídil provést na Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra komplexní veřejnosprávní kontrolu,“ dodal Milan Chovanec.
 
Shrnutí kauzy TEMPARANO
V roce 2008 byla uzavřena nájemní smlouva mezi Lázeňskými léčebnými ústavy MV a akciovou společností TEMPARANO, a to na základě výběrového řízení. V roce 2009 byla smlouva schválena Ministerstvem financí. V roce 2010 byly Lázeňské léčebné ústavy zrušeny a lázeňské domy byly převedeny na Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra včetně práv a povinností z nájemní smlouvy vyplývajících.
 
Dne 29. listopadu 2013 učinil bývalý ředitel Zařízení služeb pro MV Ing. Roman Fidler rozhodnutí o potřebnosti lázeňských domů pro Zařízení služeb a s okamžitou účinností od nájemní smlouvy odstoupil. Tento krok přinesl resortu Ministerstva vnitra celou řadu problémů spojených zejména s neplánovanými výdaji z rozpočtu organizace a též s organizačním zajištěním provozu lázeňských domů. Komplikací je i skutečnost, že Zařízení služeb nemá licenci na provoz lázeňských služeb.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem