Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž o nejpřehlednější web

V úterý 21. ledna 2014 předal náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Ondřej Veselský ceny finalistům druhého ročníku soutěže o nejpraktičtější, nejpřehlednější a nejoriginálnější internetové stránky měst a obcí Parádní web 2013. Soutěž, kterou pořádá časopis Veřejná správa, sleduje mimo jiné kreativní pojetí webových prezentací či vstřícnost webových stránek k občanům.  

Cenu poroty získaly Chuderov (i v kategorii Video), Fulnek a Most, cenu veřejnosti Křtiny. Cenu redakce časopisu Veřejná správa obdržela Jesenice a v kategorii Video Modlany. Po předání cen se uskutečnil pro starosty, tajemníky a webmastery odborný seminář. Ten se zaměřil na představení současných trendů v tvorbě webových stránek, na využití open-source, elektronické služby a také na multimédia.
 
VÍTĚZOVÉ ROČNÍKU 2013
 
Cena veřejnosti

Křtiny www.krtiny.cz

Přehledně členěné stránky městyse Křtiny nabízejí formou barevně odlišených „směrovek“ informační servis rozčleněný pro občany, pro turisty a pro poutníky. Profil na Facebooku má jak městys, tak i některé místní spolky. Za zmínku stojí Křtinský kalendář či TV Infokanál.
 
Cena poroty

Fulnek www.fulnek.cz

Fulnek patřil k těm webům, které zabodovaly v přístupnosti a myslí také na nové trendy, má tak například svůj profil na Facebooku. Zastupitelstvo je představeno na fotografiích, občané se mohou dotázat starostky v moderovaném diskuzním fóru. Město začalo zveřejňovat videozáznam z jednání zastupitelstva.
 
Most
www.mesto-most.cz

Informačně bohaté stránky města Most nabízí řadu užitečných služeb: objednávkový systém, katalog sociálních služeb, diskusní fórum, pojízdný úřad a elektronickou aukční síň. Vynikají také přehledně zpracovanými odbory s interaktivními plánky umístění kanceláří či videonávody odboru. Také Most je na Facebooku.

Chuderov www.chuderov.cz

Chuderov na webu nabízí rubriku na úřadě potřebuji vyřídit. Má mobilní verzi stránek. Komunikovat lze v diskuzním fóru či na Facebooku. Prohlédnout si lze Chuderovsko ve Streetview či reportáže ve Videogalerii. Do rubriky Fotopostřehy – Váš objektiv mohou se svými momentkami přispívat i uživatelé webu.  
 
Dva v jednom městě – Chuderov a spádové obce – video obce Chuderov

Velmi dobře zpracované, dynamické video, proloženo vhodnou hudbou, s vynikajícím moderátorem.
 
Cena redakce časopisu Veřejná správa

Jesenice www.oujesenice.cz

Přehlednost, jednotný grafický styl, svěže pojednané aktuality, diskusní fórum, zveřejňování videí ze zasedání zastupitelstva či kvalitní informování o záměrech obce. To jsou hlavní pozitiva stránek Jesenice.

Tepláková zábava, zábrany jsou otrava – video obce Modlany www.modlany.cz

Originální a přitom kvalitně natočené video informuje své občany i ostatní návštěvníky webu o tom, jak se v obci „žije“.

Devítičlenná odborná porota hodnotila webové stránky obcí na základě těchto kritérií: informace o veřejné správě a elektronické služby, technická stránka, přístupnost a nové trendy, dění v obci, komunikace, grafika a přehlednost. U kategorie Video se hodnotila pouze originalita.
 
Složení poroty: Jakub Ferschmann, zastupitel a webmaster obce Němčovice; Karel Ferschmann, starosta obce Němčovice; František Kroutil, starosta obce Telnice; Radek Pavlíček, Blind Friendly Web; Marek Přecechtěl, webmaster obce Bělov; Martin Strnad, webmaster Magistrátu města Děčín; Václav Sýkora, tajemník Městského úřadu Cheb; Kamil Válek, tajemník Městského úřadu Uherský Brod a Evžen Vaněk, webdesignér.

Další podrobnosti získáte na webových stránkách www.mvcr.cz/vespra v rubrice Soutěž Parádní web nebo na e-mailu ivana.jungova@mvcr.cz.
 
 
Časopis Veřejná správa
Čtrnáctideník, který se zaměřuje na odborný servis pro samosprávu a státní správu. Vyhledáváním zajímavých webových stránek měst a obcí a jejich hodnocením se redakce zabývá dlouhodobě, Parádní web navazuje na obdobný projekt Objev roku (2000-2007).

 


 
Odkazy do noveho okna

Foto 01.JPG

Foto 01.JPG 

Detailní náhled

Foto 02.JPG

Foto 02.JPG 

Detailní náhled

Foto 03.JPG

Foto 03.JPG 

Detailní náhled

Foto 04.JPG

Foto 04.JPG 

Detailní náhled

Foto 05.jpg

Foto 05.jpg 

Detailní náhled

Foto 06.JPG

Foto 06.JPG 

Detailní náhled

Foto 07.JPG

Foto 07.JPG 

Detailní náhled

Foto 08.JPG

Foto 08.JPG 

Detailní náhled

Foto 09.JPG

Foto 09.JPG 

Detailní náhled

Foto 10.jpg

Foto 10.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem