Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal se svým srbským protějškem

Aktuální migrační situace a další rozvoj spolupráce v oblasti boje proti organizovanému zločinu, drogám, terorismu, obchodu s lidmi, finanční kriminalitě a diváckému násilí patřily mezi hlavní témata jednání ministra vnitra Martina Peciny s předsedou vlády a ministrem vnitra Srbska Ivicou Dačićem, které proběhlo v rámci jeho pracovní návštěvy Bělehradu. 

Česká republika dlouhodobě spolupracuje se Srbskem zejména v oblasti boje proti drogám. Od roku 2012 Ministerstvo vnitra ČR úspěšně realizuje program rozvoje spolupráce se státy západního Balkánu.
 
Vzájemná spolupráce na úrovni policejních složek je dlouhodobě na vysoké úrovni, o čemž svědčí i velmi dobře hodnocené twinningové projekty Evropské komise, na kterých se významně podílí česká policie. Aktuálně Srbsko řeší vážné problémy týkající se nelegální migrace, proto jsme dnes navázali spolupráci na expertní úrovni i v této oblasti,“ řekl po jednání Martin Pecina.
 
V partnerství Ministerstva vnitra Velké Británie a Policie ČR vznikl a realizuje se projekt „Vytvoření efektivního systému pro prevenci a potlačování nelegální migrace na území Srbské republiky", jehož cílem je zlepšit odhalování nelegální migrace páchané za pomoci moderních technických prostředků.
 
K vzájemné výměně zkušeností by v budoucnu mělo dojít i v oblasti Integrovaného záchranného systému a boje proti diváckému násilí.
 
V rámci pracovní cesty se ministr Pecina spolu se svým srbským protějškem v doprovodu české podnikatelské delegace zúčastnil Česko-srbského podnikatelského fóra pořádaného na půdě Srbské hospodářské komory a jednal s ministryní energetiky, rozvoje a ochrany životního prostředí Zoranou Mihajlović.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem