Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž „Natoč chytrý úřad a vyhraj!“ zná své vítěze

Dnes, 11. 12. 2013, rozhodla odborná porota o vítězích soutěže s tematikou modernizace úřadů a elektronizace veřejné správy.  

Díky projektům, jako jsou Czech POINT nebo datové schránky, se komunikace s úřady pro občany i firmy výrazně zjednodušila. Jakým způsobem „chytrý“ úřad, tedy úřad využívající moderní IT technologie, přispívá k většímu komfortu občanů, bylo hlavním tématem soutěže „Natoč chytrý úřad a vyhraj!“ vyhlašované Odborem strukturálních fondů Ministerstva vnitra. Úkolem soutěžících bylo natočit krátký spot o tom, jak moderní technologie ve službách úřadů ulehčují život, případně jak si občané představují přátelský a chytrý úřad budoucnosti. Porota složená ze zástupců Ministerstva vnitra došlé příspěvky hodnotila zejména na základě jejich vtipu, kreativity, kvality zpracování a naplnění tématu soutěže.
 
Celkovým vítězem se stal příspěvek s názvem „Konec dlouhého čekání na úřadech“ Martina Kreisiho. Porota ocenila především originální grafické ztvárnění spotu. Na druhém místě se umístila Anastasiya Villisová s klipem „Změna (minulost vs. dnešní doba)“, v němž vtipným způsobem ztvárnila to, co přinesla na úřadech občanům postupující elektronizace. Vítězem internetového hlasování veřejnosti se pak stal spot „Chytrý úřad“ Roberta Honce, který profesionalitou zpracování a dobrými nápady oslovil i odbornou porotu. Všichni vítězové obdrží čtečky e-knih a další zajímavé ceny. Zkrátka nepřijdou ani autoři příspěvků, které nevyhrály, za jejich snahu budou odměněni malým dárkem.
 
Soutěž „Natoč chytrý úřad a vyhraj!“ ukázala, že občané změny spojené s modernizací a elektronizací veřejné správy vnímají a, byť s mnoha kritickými výhradami, vítají. Snaha zbavit komunikaci občanů s úřady břímě stohů papírových dokumentů a nekonečných front přináší své ovoce a nejlepším důkazem jsou právě ohlasy na soutěž Odboru strukturálních fondů. Vytvořit uživatelsky „příjemný“ a „chytrý“ úřad, kde budou obíhat data a ne lidé, je náročným a dlouhodobým procesem, který se neobejde bez zpětné vazby od těch, jichž se změny dotýkají nejvíce, tedy občanů.
 
Veškeré informace i soutěžní videoklipy naleznete na www.osf-mvcr.czv sekci Videosoutěž.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR
 

vytisknout  e-mailem