Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se zúčastnil jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci

Situace ve Středomoří v souvislosti s přílivem migrantů či otázky týkající se volného pohybu osob v rámci Evropské unie patřily k hlavním tématům zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Bruselu, které se uskutečnilo ve čtvrtek 5. prosince 2013. Jednání se za českou stranu zúčastnil ministr vnitra Martin Pecina. 

Ministři vnitra byli na zasedání seznámeni se zprávou Evropské komise o činnosti Pracovní skupiny pro Středomoří.  Ta identifikovala opatření, která jsou okamžitě použitelná v reakci na opakující se tragédie na moři v centrálním Středomoří. „Považujeme za zásadní posílení spolupráce se třetími zeměmi tak, aby došlo jednak k povýšení sociálních a ekonomických podmínek v zemích původu, a jednak aby byla posílena kapacita těchto zemí v boji proti zločinu,“ připomněl Pecina a zdůraznil též význam boje proti organizátorům nelegální migrace, převaděčům a obchodníkům s lidmi. 
 
Ministři řešili také otázku volného pohybu osob a opatření proti jeho zneužívání. Pokračovali tak v debatě, která byla otevřena již na červnové Radě.  Problematikou volného pohybu osob se zabývá i zpráva Evropské komise, která byla na programu jednání. Komise navrhuje pět opatření, mezi nimi mimo jiné pomoc při koordinaci sociálních politik či v boji proti sociálnímu vyloučení. Ministři vzali zprávu Evropské komise na vědomí a shodli se, že svoboda volného pohybu osob patří mezi základní pilíře Evropské unie. Je přitom zároveň nutné pokračovat v boji proti jejímu zneužívání.
 
Ministři se dále zabývali problematikou boje proti terorismu či aktuálními otázkami spojenými se správou Schengenu.

vytisknout  e-mailem