Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Pecina: Musíme sociálně vyloučeným pomoci tak, aby si do budoucna dokázali pomoci sami

Ministr vnitra Martin Pecina se ve čtvrtek 14. listopadu 2013 v Brně zúčastnil odborné konference „Moravské obce a města 2013“ určené zástupcům místních samospráv z Moravy, Pardubického a Královéhradeckého kraje.  

Mezi hlavní témata konference patřila problematika financování a rozvoje měst a obcí, úspory energií i problematika zajištění bezpečnosti. Součástí setkání byly vedle odborných přednášek i příspěvky samotných zástupců obcí vycházející z jejich každodenní praxe. Ministr vnitra Martin Pecina přednesl na konferenci projev na téma prevence kriminality ve městech a obcích.
 
Ministr Pecina ve svém projevu nastínil perspektivy v rámci prevence kriminality a prezentoval dosavadní výsledky práce ministerstva v této oblasti. Vytyčil také hlavní úkoly, které musí stát a jeho budoucí vláda učinit pro zvýšení bezpečnosti ve městech a obcích. Za stěžejní pro řešení problémů označil komunikaci s lidmi žijícími ve vyloučených lokalitách prostřednictvím elit z řad těchto komunit. Vyslovil se rovněž pro změnu zákona, která by umožnila zamezení obchodu s chudobou v případě takzvaných ubytoven pro sociálně slabé. „Novela zákona o sociálních službách by měla nastavit podmínky tak, aby se tento nechutný byznys s chudobou již nevyplácel,“ řekl Martin Pecina.
 
Za úspěch ministr označil letošní navýšení mzdových prostředků, které umožní přijmout pro příští rok tisíc nových policistů, z nichž by převážná většina měla posílit přímý výkon služby na obvodních odděleních v jednotlivých krajích. Vyslovil se rovněž pro pokračování projektu Úsvit, který ve městech a obcích etabloval asistenty prevence kriminality, jichž dnes v problémových oblastech působí již 123. Postavil se také za větší podporu neziskových organizací starajících se o vzdělávání romských dětí v sociálně vyloučených oblastech a dalších potřebných projektů. „V uplynulých čtyřech letech ministerstvo podpořilo v moravských městech a obcích celkem 278 projektů v celkové hodnotě 46 milionů korun,“ poznamenal k tomu Martin Pecina a dodal: „Musíme Romům a dalším lidem z vyloučených lokalit pomoci tak, aby si do budoucna dokázali pomoci sami.“
 
Konference, kterou v moravské metropoli pořádala již popáté společnost Magnus Regio, vydavatel magazínu Moravské hospodářství, se uskutečnila pod záštitou ministerstev pro místní rozvoj, vnitra a financí, primátora města Brna a hejtmana Jihomoravského kraje.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem