Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příležitosti dobrovolnictví při mimořádných událostech a krizových situacích

V konferenčním sále Ministerstva vnitra se ve čtvrtek 17. října setkali odborníci pro oblast dobrovolnictví při mimořádných událostech a krizových situacích. Sešli se po dvou letech, aby si nejen sdělili nové zkušenosti a názory, ale aby zhodnotili zapojení dobrovolníků v jejich práci při letošních povodních.  

Konference rovněž reflektovala práci odborné pracovní skupiny Dobrovolnictví při mimořádných událostech a krizových stavech, kterou od roku 2011 koordinuje odbor prevence kriminality MV. V neposlední řadě byla na konferenci představena nová publikace Pravidla dobrovolnické pomoci při mimořádných událostech, která je určená státní i veřejné správě, samosprávě a dobrovolníkům a je jedním z hmatatelných výsledků práce výše uvedené skupiny.

 Konferenci s názvem Příležitosti dobrovolnictví při mimořádných událostech a krizových situacích zahájili Jitka Gjuričová, ředitelka odboru prevence kriminality MV, a Luděk Prudil, ředitel odboru operačního řízení GŘ HZS.
 
Práci skupiny shrnula a moderování se ujala Nataša Diatková z odboru prevence kriminality MV. Velká část konference byla věnovaná novým technologiím při mimořádných událostech. Byla představena aplikace České televize – tzv. krizová mapa a nová mobilní aplikace Koordinátor. O možnostech uplatnění těchto dvou technologií hovořil Miroslav Lukeš  při představování výsledků cvičení HZS Karlovarského kraje.
 
Největší část konference byla věnována reflexi červnových povodní ve vztahu k dobrovolnické pomoci. Zapojení dobrovolníků z pozice krizového řízení Krajského úřadu Jihočeského kraje prezentovala Marta Spálenková. Za Ústecký kraj se podělila o zkušenosti s dobrovolnickou pomocí Lenka Černá z občanského sdružení Dobrovolnické centrum. Za Středočeský kraj shrnula dobrovolnickou činnost psycholožka HZS Středočeského kraje paní Eva Biedermannová.
 
Za samosprávu ocenil velké nasazení dobrovolníků při povodních z let 2002 a 2013 starosta Křešic pan Václav Kovařík.
 
V poslední části konference vystoupili zástupci velkých národních neziskových organizací (ADRA, Diakonie ČCE, ČCK, Člověk v tísni a Charita České republiky), kteří prezentovali zapojení a práci s dobrovolníky přímo v terénu během letošních povodní.
 
Poděkování patří všem dobrovolníkům i profesionálům, kteří pomáhali při letošních povodních, neboť bez jejich aktivní účasti by byly následky této povodně mnohem větší.
 
 
Nataša Diatková
odbor prevence kriminality
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

f_05.jpg

f_05.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem