Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal v Ostravě se zástupci romské menšiny i se studenty

Martin Pecina se dnes, v pátek 11. října 2013, setkal se zástupci romské menšiny. Spolu s ním se jednání účastnili také ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala a ministr zemědělství Miroslav Toman. 

Martin Pecina během své dnešní pracovní cesty po Moravskoslezském kraji pokračoval v jednáních s místní odbornou i laickou veřejností. Na své ranní setkání s podnikateli a zástupci obcí navázal debatou s představiteli romské komunity. Také na tomto jednání se řešila otázka bezpečnosti.
 
Ministr vnitra romské představitele ujistil, že bezpečnostní situaci v kraji ani téma soužití majority s Romy v žádném případě nepodceňuje a je rád, že Romové sami mají zájem podílet se na řešení možných problémů. „Všichni si uvědomujeme, že pro situaci v regionu je důležité zvýšit počet policistů a co nejrychleji zajistit fungování romských asistentů prevence kriminality,“ řekl Martin Pecina a ujistil, že první asistenti prevence kriminality, kteří znají místní podmínky a kteří by chodili do terénu společně s policisty, by na Ostravsku mohli fungovat už od prosince tohoto roku.  
 
Ministři průmyslu a obchodu a zemědělství poté s Romy probírali možnosti, které mohou romské komunitě nabídnout jejich resorty.
 
Na jednání v prostorách Vysoké školy podnikání ve Slezské Ostravě navázalo pracovní setkání všech tří ministrů s místními studenty. Základním tématem byly perspektivy hospodářství Moravskoslezského kraje do roku 2030.
 


 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem