Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Martin Pecina diskutoval o situaci v Moravskoslezském kraji

Ministr vnitra Martin Pecina se dnes, v pátek 11. října 2013, v Ostravě zúčastnil setkání Euro Business Breakfast k současnosti a budoucnosti Moravskoslezského kraje. Kromě důležitého lokálního tématu průmyslu nebo investic do infrastruktury byla podstatnou součástí debaty také bezpečnost nebo sociální situace v kraji.  

Sociální a bezpečnostní situace v Moravskoslezském kraji se podle ministra vnitra nedá řešit bez komplexních vazeb na podporu průmyslu či exportu. „Např. zavřením dolu Paskov může vzniknout poměrně významný regionální sociální problém. Ten však můžeme vyřešit mj. i tím, že do regionu včas přivedeme velkého investora, který by mohl těm několika tisícovkám občanů, kteří v dole pracují, nabídnout práci,“ uvedl Martin Pecina.    
 
Spolu s ministrem vnitra diskutovali k tématům spjatým se severní Moravou a Slezskem také ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala, ministr zemědělství Miroslav Toman nebo ministr kultury Jiří Balvín. Martin Pecina se s ostatními ministry shodl v tom, že je třeba především podporovat firmy, které v Česku zaměstnávají české lidi a platí u nás daně.
 
„Aby bezpečnostní i sociální situace v kraji byla dobrá, je třeba, aby byla ekonomika správně nastartovaná. Proto je důležité prosadit zákon o investičních pobídkách a podpořit export i vlastní investice státu do infrastruktury,“ dodal na závěr Martin Pecina.
 
 
 

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem