Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Natoč „chytrý“ úřad a vyhraj čtečku e-knih

Díky projektům, jako jsou Czech POINT nebo datové schránky, už občané nemusí vůbec, nebo alespoň ne tak často, chodit na úřady. Nyní mohou navíc vyhrát např. čtečku elektronických knih či další ceny. Stačí natočit krátké video na téma Jak vám „chytrý“ úřad, tedy úřad využívající moderní IT technologie ke zlepšení komfortu občanů, zjednodušil komunikaci s veřejnou správou. 

Jak vy sami vidíte modernizaci úřadů v Česku, co vám nejvíce ulehčuje komunikaci s úřady a jak? Je to Czech POINT s úředními výpisy na jednom jediném místě, odesílání dopisů přes datové schránky zdarma nebo některý ze stovek malých regionálních projektů, jehož výhody využíváte ve vašem kraji? Právě pro vás je zde soutěž odboru strukturálních fondů Ministerstva vnitra Natoč „chytrý“ úřad a vyhraj!
 
Pokud patříte mezi pokrokové občany, kteří využívají moderní technologie, aby se zbavili stohů papírových dokumentů, stresu z nedoručení doporučené zásilky nebo front na úřadech, natočte o tom krátké video. Můžete vyhrát nejen zajímavé ceny, ale také inspirovat občany, kteří výhody elektronizace na úřadech dosud příliš nevyužívají.
 
Videospoty je možné natáčet na dvě témata:
  • Jak vám „chytré“ úřady využívající moderní technologie ulehčují život?
  • Jak si vy osobně představujete přátelský a „chytrý“ úřad budoucnosti?
Soutěž je určena pro všechny občany starší 18 let, kteří během trvání soutěže, tedy od 30. září do 6. prosince 2013, natočí videospot prostřednictvím mobilu, tabletu, kamery či jiného zařízení a budou ho sdílet na sociálních sítích Facebook, Twitter, YouTube, Instagram nebo Vine. Zároveň se zaregistrují na www.osf-mvcr.cz a do formuláře pod tlačítkem Přidat video vloží odkaz na soutěžní spot. Délka klipu musí být v rozmezí 6–45 vteřin, množství videí na osobu není nijak omezeno.
 
Podrobné podmínky naleznete na www.osf-mvcr.cz v sekci Videosoutěž.
 
Pro vaši inspiraci:
Co je elektronizace veřejné správy neboli eGovernment:
  • jde o projekty, které využívají moderní IT technologie mj. k tomu, aby zrychlily, zjednodušily a zlevnily práci úřadů, především však jejich komunikaci s občany
  • filozofií je umožnit občanovi, aby mohl se státem komunikovat kdykoliv a odkudkoliv bude chtít a aby ve výjimečných případech, kdy není možné vyřešit kontakt dálkově a elektronicky, mu stačilo úřad navštívit pouze jednou a na jednom místě
  • součástí je i strategie „chytré“ veřejné správy Smart Administration, která obsahuje desítky menších regionálních projektů, jako je např. digitalizace dokumentů atd.
 
Vybrané projekty, které ulehčují lidem komunikaci s úřady:
  • Czech POINT – jde o více než 7000 míst na úřadech, poštách či v bankách v Česku i v zahraničí, kde mohou občané na jednom místě získat množství výpisů (např. výpis z rejstříku trestů), kvůli kterým by dříve museli obcházet množství úřadů (www.czechpoint.cz).
  • Datové schránky – místo na poště nebo na úřadu teď může občan poslat úřední dopis z pohodlí domova z počítače, mobilu či tabletu. To vše zdarma a nezávisle na úředních hodinách (www.datoveschranky.info).
  • Základní registry – od spuštění registrů platí rčení „Obíhají data, ne lidé“. Změnu jakéhokoliv údaje vedeného v registrech totiž občanům stačí nahlásit jen na jediném úřadě, ostatní si např. změnu příjmení či bydliště zjistí z této databáze samy (www.szrcr.cz).
  • Portál veřejné správy – formuláře, důležité informace o úřadech, novinky, věstníky, rady pro podnikatele i firmy – to vše na internetu a na jediném portálu (portal.gov.cz).
 
Jako zdroj dalších informací je možné využít webové stránky www.osf-mvcr.cz, projekty.osf-mvcr.cz nebo internetové stránky jednotlivých projektů.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem