Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nová krizová linka 116 000 pomůže rodičům ztracených dětí

Za účasti ministra Martina Peciny se v úterý 24. září 2013 v budově Ministerstva vnitra v Praze na Letné uskutečnila tisková konference k oficiálnímu zahájení provozu evropské krizové linky 116 000. Tato služba, provozovaná občanským sdružením Ztracené dítě, je v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu a zdarma pomáhá rodičům a blízkým pohřešovaných a ztracených dětí. Vedle poskytování psychologické pomoci, podpory a poradenství jsou pracovníci linky rovněž připraveni v konkrétních případech aktivně spolupracovat s Policií ČR a dalšími institucemi. 

Zapojení České republiky do tohoto projektu ocenil ve svém projevu i ministr Pecina: „Nejenom jako ministr vnitra, ale především jako občan a otec jsem rád, že se Česká republika v těchto dnech připojila k 22 zemím Evropské unie, ve kterých je zřízena evropská krizová linka 116 000,“ a dodal: „Spuštěním linky teď naplňujeme další bod naší filosofie, tedy že pomoc nepotřebují jen pohřešované děti či děti v ohrožení, ale také jejich nejbližší. Věřím proto, že i díky nové lince budou lidé lépe zvládat chvíle, které jim nikdo z nás nepřeje, chvíle mezi ztrátou a nalezením pohřešovaného dítěte.“
 
Krizová linka, která je již několik měsíců ve zkušebním provozu, je přímo napojena na Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech, který je u nás provozovaný od roku 2010. Tento systém umožnil zefektivnit pátrání po ztracených a pohřešovaných dětech nastavením lepší koordinace činnosti bezpečnostních složek i aktivní participací veřejnosti. Od samého počátku je důležitým prvkem v rámci tohoto koordinačního mechanismu i spolupráce s vybranými médii a jejich zapojení do procesu vyhledávání pohřešovaných dětí. Díky tomuto systému, určenému pro pátrání po dětech v těch nejhorších krizových situacích, bylo vypátráno již 104 osob.
 
Oficiální spuštění evropské krizové linky je součástí mezinárodní konference k problematice pohřešovaných dětí pořádané odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ve dnech 25. až 27. září. Jedním z hlavních témat konference je i zkušenost s provozem a rolí evropské krizové linky pro pohřešované děti, která je na základě doporučení Evropské komise zřízena již ve 22 zemích EU. Roční náklady na provoz linky činí přibližně 5 miliónů korun a z velké části budou hrazeny právě z prostředků Evropské unie.
 
 
 
Denisa Čermáková
zástupkyně ředitele odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

Martin Pecina, ministr vnitra 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

Jitka Gjuričová, ředitelka odboru preven... 

Detailní náhled

f_04.JPG

Tisková konference 

Detailní náhled

f_05.JPG

plk. Karel Kuchařík, vedoucí odboru info... 

Detailní náhled

f_06.JPG

pplk. Petr Šmahaj, odbor pátrání ÚSKPV  

Detailní náhled

f_07.JPG

Martin Klimakovský, předseda občanského ... 

Detailní náhled

f_08.JPG

Richard Schinko, ředitel Linky bezpečí  

Detailní náhled

f_09.JPG

f_09.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem