Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra navštívil Moravskoslezský kraj

Ministr vnitra Martin Pecina dnes 20. září 2013 navštívil Moravskoslezský kraj. Setkal se nejenom s představiteli krajské policie a hasičů, ale jednal i se zástupci romské menšiny. V kraji by mělo v příštím roce dojít k navýšení o 200 příslušníků Policie ČR. 

Hned ráno společně s prvním náměstkem ministra vnitra Lubomírem Metnarem a policejním prezidentem plk. Martinem Červíčkem navštívil Krajské ředitelství Policie ČR Moravskoslezského kraje. Zde je přivítal krajský šéf policie plk. Tomáš Kužel, který je seznámil se současnou situací v kraji.
 
Tento kraj patří k nejvýznamnějším nejenom svojí velikostí, ale i vzhledem k problémům, kterým musí čelit,“ řekl během setkání Martin Pecina. Policistům poděkoval za jejich práci a informoval je, že se na vládě podařilo dohodnout nový rozpočtový rámec pro resort, který umožní přijetí dalších 1004 příslušníků do řad Policie ČR. „Od příštího roku by tak měl mít policejní sbor rovných 40 tisíc mužů,“ dodal s tím, že v Moravskoslezském kraji by mělo dojít k navýšení o 200 příslušníků. „Především by měli mířit do přímého výkonu služby,“ doplnil krajský šéf Kužel. Posílena by podle něj měla být hlavně Ostrava. „Ale o konkrétních počtech budu samozřejmě jednat ještě s policejním prezidentem,“ dodal.
 
Společně pak vyrazili na obvodní oddělení policie Přívoz, které patří k nejvytíženějším v Ostravě. „Upřímně jsem zděšen, jak je toto obvodní oddělení, pod které spadá oblast s nejvyšší kriminalitou ve městě, personálně oslabeno,“ upozornil ministr s tím, že právě toto oddělení by mělo patřit mezi ta, která se posílí.
 
Ještě dopoledne se Martin Pecina setkal se zástupcem ředitele HZS Moravskoslezského kraje plk. Vladimírem Vlčkem, který ho seznámil se situací ve sboru. Ministr jej upozornil, že stejně jako u policie by od příštího roku mělo v rámci celé republiky dojít k posílení počtu příslušníků hasičského záchranného sboru, a to o dvě stě mužů. „Tuto iniciativu velmi vítáme, mohlo by hrozit, že nebudeme schopni účinně zasáhnout,“ řekl Vlček a dodal, že v kraji chybí několik desítek hasičů. Ministr si během návštěvy také prohlédl Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje.
 
Stejně jako při minulých výjezdech do Českých Budějovic, Jihomoravského a Ústeckého kraje se ministr potkal s místními zástupci romské menšiny. Zajímal se především o to, co lze udělat pro zklidnění napjaté situace mezi většinou společností a romskou minoritou v kraji. V této souvislosti připomněl, že v Ostravě, ve které jsou v současné době pouze tři asistenti prevence kriminality, co nejdříve přibudou další, a vyzval představitele romské komunity, aby doporučili zástupce ze svých řad, kteří mají v komunitě autoritu a jsou podle nich vhodnými kandidáty.
 
Poslední zastávkou páteční návštěvy kraje byla návštěva u policistů v Opavě. Zde se setkal se zástupci vedení Územního odboru Služby kriminální policie a vyšetřování v čele s plk. Radovanem Krygelem. Debatovali mimo jiné o personální situaci na odboru a aktuálních problémech na území, které spravují.
 
 
Denisa Čermáková
zástupkyně ředitele
odbor tisku a PR

vytisknout  e-mailem