Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Martin Pecina ocenil samosprávu za integraci cizinců

Integrace cizinců na úrovni samosprávy, takové bylo hlavní téma 5. celostátní konference statutárních měst České republiky, která se konala 13. září 2013 v Praze. Konferenci zaštítil ministr vnitra Martin Pecina. Ministr mj. pochválil regiony za jejich každodenní práci v oblasti a deklaroval, že Ministerstvo vnitra bude města při integraci i nadále podporovat, a to jak finančně, tak po odborné stránce. 

Konferenci hostila Městská část Praha 14 v rámci svého projektu Podpora integrace cizinců v roce 2013. Martin Pecina ocenil hostitelskou radnici i za její projekt jazykových lekcí pro celé rodiny cizinců zdarma, které obsahují i seznámení s historií a kulturou České republiky.
 
„Budeme se snažit pomáhat i dalším městům, aby mohla takovéto integrační projekty také zahájit. Právě skloubení jazykových znalostí se znalostmi našich reálií a našeho prostředí je ukázkou toho, jak v integraci cizinců pokračovat,“ uvedl ministr vnitra s tím, že obrovský kus práce při integraci odvádějí prakticky všechny regiony. „Proto bych chtěl všem velmi poděkovat a ujistit je, že vláda ani Ministerstvo vnitra oblast nepodceňuje. Jsem si vědom toho, že hlavní tíha integračního procesu není ani nebude na centrální úrovni, ale na místních samosprávách a konkrétních úřednících,“ doplnil Martin Pecina.
 
Ministr vyzdvihl některé konkrétní lokální projekty, jako je např. projekt zdravotních karet pro cizince v Plzni nebo aktivity radnice v Havlíčkově Brodě, které se podařilo aktivním přístupem ve městě stabilizovat vztahy majority a cizinců přesto, že tu vyvíjely činnost extremistické skupiny.
 
Cílem je oboustranně přínosné soužití
Ředitel odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra Tomáš Haišman také poděkoval samosprávám i nevládním organizacím. Jako základní cíl všech snah uvedl dosažení oboustranně přínosného soužití mezi většinovou společností a cizinci, kteří projeví zájem u nás žít. „I když se to může zdát, nejde o prázdná slova. Je třeba si uvědomit, že jejich reálný dopad do každodenního života je nesmírně důležitý,“ připomněl Tomáš Haišman.
 
Haišman ujistil regiony o budoucí podpoře konkrétních projektů. Projekty totiž podle něj šíří potřebné povědomí o tom, že integrace na úrovni měst je možná a vyplatí se. „V integrační práci nemůžeme polevit. Je nezbytné předcházet pocitu ohrožení a nejistoty. Každý ústupek vytváří prostor pro šíření lží extremistů. Pouze úspěšná integrační politika je efektivní prevencí vzestupu netolerance, xenofobie i rasismu ve společnosti,“ dodal.
 
Základní principy koncepce integrace cizinců podle něj znamenají důraz na efektivitu integračních opatření i vynaložených finančních prostředků, trvání na jasných a uchopitelných výsledcích všech integračních aktivit a rozlišování integračních opatření na základě reflexe konkrétních potřeb cizinců. „Vyvíjíme a budeme s regiony i nadále vyvíjet úsilí permanentní informovanosti cizinců, a to jak plošně, tak s důrazem na jednotlivce,“ dodal Tomáš Haišman a doplnil, že kromě nově příchozích cizinců je nutné se zaměřit také na druhou generaci imigrantů.
 
 
Denisa Čermáková
zástupkyně ředitele
odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

f_09.JPG

f_09.JPG 

Detailní náhled

f_10.JPG

f_10.JPG 

Detailní náhled

f_11.JPG

f_11.JPG 

Detailní náhled

f_12.JPG

f_12.JPG 

Detailní náhled

f_13.JPG

f_13.JPG 

Detailní náhled

f_14.JPG

f_14.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem