Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Martin Pecina v Bosně a Hercegovině dohodl spolupráci v boji proti trestné činnosti

Během zahraniční cesty do Bosny a Hercegoviny jednal ve čtvrtek 12. září 2013 v budově Parlamentu Bosny a Hercegoviny v Sarajevu ministr vnitra Martin Pecina s tamním ministrem bezpečnosti Fahrudinem Radončićem. Ministři se dohodli na spolupráci v boji proti trestné činnosti. 

Během jednání podepsali smlouvu o policejní spolupráci. Ta je zaměřena na boj proti trestné činnosti, zejména terorismu, nelegálnímu obchodu s omamnými a psychotropními látkami a organizované trestné činnosti.
  
Smlouva posílí mezinárodní spolupráci se zeměmi západního Balkánu. Policejní a celní orgány Česka a Bosny a Hercegoviny tak dostanou potřebný právní rámec pro efektivní spolupráci v boji proti všem formám trestné činnost. Díky smlouvě tak např. budou moci obě země vyslat styčné policejní důstojníky a sdílet údaje zejména v Schengenském informačním systému s dalšími členskými státy EU bez předchozího souhlasu bosenskohercegovské strany.
 
„Děkuji za vřelé přijetí,“ prohlásil po podepsání smlouvy Martin Pecina a pokračoval: „Spolupráce s Bosnou a Hercegovinou už funguje, jak ukazuje práce našich policistů při odminování řeky Sávy, a ještě se prohloubí jak při výměně informací policií našich států, tak v boji s drogovou problematikou. Navíc jsem s ministrem Radončićem dohodl, že prohloubíme spolupráci našich odborníků v oblasti azylu a migrace, a nabídl jsem mu pomoc při řešení problematiky související se vstupem jeho země do EU.“
 
Ministr vnitra Martin Pecina dnes ještě s policejním prezidentem plk. Martinem Červíčkem navštíví Novi Grad, kde působí jednotka Policie ČR, která se podílí na odminování řeky Sávy.
 
 
Denisa Čermáková
zástupkyně ředitele
odboru tisku a public relations
 
 

Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem