Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra řešil v Duchcově spory mezi obyvateli

Dnes, 6. září, navštívil po čtrnácti dnech opět severočeský Duchcov a vedl zde diskusní kulatý stůl. Zasedli k němu zástupci města v čele se starostkou Jitkou Bártovou a zástupci Romů, neziskových organizací a části veřejnosti nespokojené se situací ve městě. 

Ministr si v úvodu vyslechl názory jednotlivých stran sporu. Všichni zúčastnění se shodli, že je třeba nalézt konstruktivní řešení, které povede k uklidnění situace ve městě. Jejich názory pak ministr konfrontoval se zkušenostmi, které získal během svých cest po problematických lokalitách.
 
Nepřijel jsem proto, abych jednotlivé strany soudil, kdo má více viny na vzniklé situaci, ale proto, že je  v tuto chvíli hlavně třeba dívat se do budoucnosti a hledat smysluplné řešení. Prvním krokem je to, že spolu jednotlivé strany sporu začnou mluvit, navzájem se vyslechnou a budou společně hledat cestu. Všichni zúčastnění mají společný cíl, kterým je bezproblémové soužití všech skupin obyvatel, kdy se budou všichni ve svém městě cítit bezpečně, řekl při jednání Martin Pecina
 
První náměstek ministra pro vnitřní bezpečnost Lubomír Metnar představil návrhy z dílny Ministerstva vnitra, které by měly pomoci zlepšit bezpečnostní situaci, a stabilizovat tak stav ve městě. Kromě realizace komplexního programu Úsvit, jenž se v současné době na Ministerstvu vnitra finalizuje, je to i působení čtyř asistentů prevence kriminality, kteří začnou ve městě pracovat od začátku října.
 
„V dlouhodobém horizontu je třeba realizovat také některá legislativní opatření. Ve vztahu k řešení problematik zaměstnanosti, sociálního bydlení a vzdělávání jednáme i s ostatními resorty. V nejbližší době budeme posilovat působení příslušníků PČR, vznikne funkce tzv. okrskáře, jenž bude jako pochůzkář působit v oblasti, kterou důvěrně zná. Posílit chceme i spolupráci s nevládními neziskovými organizacemi,“ řekl při jednání náměstek Metnar.
 
Účastníci jednání na závěr zhodnotili dnešní kulatý stůl jako první úspěšný krok k dalšímu vzájemnému jednání. Ministr Pecina požádal starostku Bártovou, aby se stala prostředníkem takové komunikace, při níž by jednotlivé skupiny k sobě hledaly cestu a pokoušely se najít konstruktivní způsob řešení, které by se mohlo stát inspirací i pro další města. Ministr by uvítal vznik pracovní skupiny, která by se této problematice věnovala. Zároveň přislíbil, že svou návštěvu za měsíc zopakuje.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

f_09.JPG

f_09.JPG 

Detailní náhled

f_10.JPG

f_10.JPG 

Detailní náhled

f_11.JPG

f_11.JPG 

Detailní náhled

f_12.JPG

f_12.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem